Futsal: ekstraklasa wciąż dla Gdańska. Pogrom w rewanżu

Rewanżowym meczem barażowym w Gdańsku zakończono sezon w lidze futsalu. AZS UG z nawiązką odrobił straty z pierwszego spotkania (2:3) i 7:2 rozgromił Gwiazdę Ruda Śląska.

Michał Piegza
boisko do gry w futsal Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: boisko do gry w futsal
Futsaliści Gwiazdy Ruda Śląska przez kolejny rok będą musieli czekać na awans do ekstraklasy. 10. zespół ligi okazał się zbyt silny dla drużyny z Górnego Śląska. Po wygranej u siebie 3:2, rudzianie do Gdańska jechali z nadziejami. Do przerwy goście mogli liczyć na wyjście zwycięsko z dwumeczu. AZS prowadził 2:1, co promowało wprawdzie gdańszczan, ale odrobienie strat było na wyciągnięcie ręki.

Po przerwie grający w ekstraklasie Akademicy wrzucili najwyższe z możliwych przełożenie i zdobywali gola za golem. Rudzian stać było tylko na strzelenie drugiej bramki. Zwycięstwo 7:2 pokazało, której drużynie należy się liga.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Gwiazda Ruda Śląska 7:2 (2:1)
Wesserling 2', Osiński 4', 29', Pawicki 21', 40', Kreft 28', Domżalski 32' - Mrowiec 13', Dubiel 40'.

W pierwszym meczu: 3:2 dla Gwiazdy.

AZS UG Gdańsk utrzymał się w ekstraklasie.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)