Futsal: Polacy wysoko przegrali z Brazylią

Reprezentacja Polski w futsalu 1:5 przegrała w meczu towarzyskim z jedną z Brazylią, czołowym zespołem na świecie. Spotkanie rozegrano w Koszalinie. Rewanż we wtorek.

Michał Piegza
reprezentacja Polski w futsalu Newspix / Grzesiek Jedrzejewski / 058sport.pl / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
Nie miała szans reprezentacja Polski w futsalu w potyczce z jedną z najlepszych drużyn świata Brazylią. W spotkaniu towarzyskim rozegranym w Koszalinie wyższość Canarinhos nie podlegała dyskusji.

Biało-Czerwoni jako pierwsi stracili bramkę, udało im się jednak doprowadzić do wyrównania w 11. minucie. Do siatki trafił najlepszy strzelec ekstraklasy Michał Marek. Później na parkiecie dominowali goście, którzy do przerwy prowadzili już trzema golami. Po zmianie stron Brazylijczycy bramkę zdobyli dopiero w końcówce, ostatecznie wygrywając 5:1.

Było to siódme spotkanie obu drużyn. Wszystkie potyczki wygrali gracze Canarinhos. Okazja do rewanżu już we wtorek.

Polska - Brazylia 1:5 (1:4)
Marek 11' - Rato 8', 40', Guitta 13', Felipe 14', Bateria 20'

Składy reprezentacji Polski: Kałuża, Nawrat - Łopuch, Zastawnik, Lutecki, Kriezel, Kubik, Czyszek, Wilk, Gładczak, Solecki, Leszczak, Marek, Grubalski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)