Futsal. Eliminacje do mistrzostw świata. Koniec marzeń Polaków

Reprezentacja Polski w futsalu w drugim meczu eliminacji do mistrzostw świata doznała drugiej porażki i nie ma już szans na wyjście z grupy. Biało-Czerwoni przegrali w Zielonej Górze z Finlandią 1:2.

Michał Piegza
Piotr Pietruszko PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Piotr Pietruszko
Nie tak miała wyglądać I runda eliminacji do mistrzostw świata w futsalu w wykonaniu naszej reprezentacji. Polacy w pierwszym meczu przegrali 2:3 z Gruzją i z Finlandią grali o pozostawienie sobie nadziei na wyjście z grupy.

We wcześniejszym meczu Hiszpania 3:2 pokonała Gruzję i była już niemal pewna awansu do II rundy. Po porażce Polaków, faworyt turnieju do potyczki z Biało-Czerwonymi może przystąpić na dużym luzie.

Dla Polaków stawką niedzielnego spotkania będzie jedynie uratowanie twarzy. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego w batalii z Finami otworzyli wynik gry. Gol padł w 28. minucie. Wydawało się, że nasz zespół nie odda prowadzenia. Jednak powtórzył się scenariusz z potyczki z Gruzinami. W kilka minut rywale zdobyli dwa gole i to oni za dwa dni będą grali o 2. miejsce dające awans.

Polska - Finlandia 1:2 (0:0)
Leszczak 28' - Hosio 31', Kytola 34'

Skład reprezentacji Polski: Krzysztof Iwanek, Michał Kałuża - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Piotr Pietruszko, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Remigiusz Spychalski, Mateusz Lisowski, Robert Gładczak, Piotr Łopuch, Dominik Solecki, Sebastian Leszczak, Michał Marek.