Futsal: mistrz powiększył przewagę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl  / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała
Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała

Po przerwie na mecze towarzyskie reprezentacji Polski na ligowe parkiety wrócili futsaliści ekstraklasy. Sporo emocji było w Chorzowie. Kolejne spotkanie wygrał Rekord, który uciekł reszcie drużyn.

Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała stopniowo odjeżdża reszcie stawki. W sobotę lider pewnie wygrał z MOKS-em Białystok 8:2 i nad wiceliderem ma już pięć punktów przewagi. Do tego bielszczanie mają dwa mecze mniej rozegrane.

Na 2. miejsce awansował Acana Orzeł, który w Lesznie mógł nawet wygrać. Goście gola stracili w ostatniej minucie.

Jeszcze więcej emocji było w Chorzowie. Clearex w 39. minucie przegrywał z Constractem 2:4, ale zdołał uratować punkt.

Niespodziewanie swój mecz przegrał dotychczasowy wicelider Gatta. Gracze ze Zduńskiej Woli musieli we własnej hali uznać wyższość beniaminka z Gliwic. GSF dzięki trzem punktom w wygranym 4:3 meczu uciekł ze strefy spadkowej.

Clearex Chorzów - Constract Lubawa 4:4 (1:1) Leszczak 20', 40', Seget 28', Zastawnik 40' - Piórkowski 16', Pedro 26', 30', 33'

GI Malepszy Futsal Leszno - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:1 (0:0) Niedźwiedzki 40' - Marquina 22'

Rekord Bielsko-Biała - MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:2 (2:0) Popławski 6', 30', Marek 8',37', Dzierzgowski (sam.) 26', Alex 27', 38', Biel 39' - Lisowski 34', Prolejko 36'

Gatta Active Zduńska Wola - GSF Gliwice 4:5 (2:4) Marciniak 10', 20', Sobalczyk 22', Krawczyk 36' - Rabiej 3', 10', Gładczak 16', Lutecki 18', Wilk 39'

Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy 6:3 (2:2) Czyszek 10', Victor 20', Franz 24', Cygnarowski 32', Szadurski 33', Grzywa 34' - Kostecki 13', 20', Skrzypek 39'