Statscore Futsal Ekstraklasa. Mocny start Legii Warszawa. Ogromne emocje w derbach. Pewny mistrz

Rozpoczął się sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie. Po trzy punkty sięgnął mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała. Pewnie wygrała debiutująca w lidze Legia Warszawa.

Michał Piegza
Constract Lubawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Constract Lubawa
Liga futsalu znowu gra. W sobotnich spotkaniach było sporo emocji. Historyczny, pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej ma za sobą Legia.

Warszawski zespół do przerwy bezbramkowo remisował z faworyzowanym Futsalem Leszno. Chwilę po zmianie stron gospodarze zdobyli pierwszego gola w sezonie. Jego autorem był Mariusz Milewski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik pięć minut przed końcem. Po chwili kontakt bramkowy złapali goście, ale odpowiedź Legionistów była zabójcza. Drużyna ze stolicy ostatecznie wygrała 4:1.

Do przerwy problemy miał wicemistrz Polski Constract, który 0:2 przegrywał z MOKS-em Białystok. Po zmianie stron miejscowi zdobyli cztery gole i pewnie wygrali. Także mistrz kraju Rekord sięgnął po trzy punkty, 7:4 pokonując FC Reiter Toruń. Goście opór miejscowym byli w stanie stawiać tylko do przerwy.

Sporo emocji było w derbach w Chorzowie. Clearex prowadził z Piastem Gliwice 3:1, później jednak tylko goście zdobywali bramki i wygrali 4:3.

Dokończenie kolejki w niedzielę. Przypominamy, że mecze można oglądać za pośrednictwem Telewizji WP Pilot.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!