Mistrz dał lekcję Legii Warszawa

Pięć goli padło w hicie 5. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W Bielsku-Białej zmierzyły się zespoły, której do tej pory nie zgubiły nawet punktu. Rekord pewnie pokonał Legię Warszawa 4:1.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała Materiały prasowe / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Rewelacyjny beniaminek STATSCORE Futsal Ekstraklasy Legia Warszawa zatrzymany w Bielsku-Białej w potyczce z mistrzem kraju Rekordem. Do tej pory obie drużyny, podobnie jak Piast Gliwice, legitymowały się kompletem punktów. Bielszczanie mają dodatkowo jeden mecz rozegrany awansem.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W spotkaniu kończącym 5. serię pierwszy gol padł już w 1. minucie. Błąd popełniła defensywa gości i Michał Marek uderzył do pustej bramki. Cztery minuty później strzałem z dystansu drugiego gola zdobył Matheus Ferreira, a po kolejnych pięciu wynik do przerwy ustalił Paweł Budniak.

Goście nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Rekordem. Gospodarze dominowali, dla graczy Legii była to pożyteczna lekcja futsalu. Czwartą bramkę bielszczanie zdobyli w 29. minucie, do siatki trafił Sebastian Leszczak. Legionistów stać był na uratowanie honoru. Minutę przed końcem w sytuacji sam na sam piłkę między nogami bramkarza umieścił Paweł Tarnowski. Ostatecznie Rekord zwyciężył 4:1.

Już od soboty 6. seria meczów. Przypominamy, że spotkania można oglądać na platformie WP Pilot.

Rekord Bielsko-Biała - Legia Warszawa 4:1 (3:0) Marek 1', Matheus Ferreira 5, Paweł Budniak 10, Sebastian Leszczak 29 - Paweł Tarnowski 39