Legia Warszawa przywołana do porządku. Pierwsze potknięcie Piasta. Nokaut w Lesznie

To nie jest dobry czas dla Legii Warszawa. Beniaminek STATSCORE Futsal Ekstraklasy w przeciągu kilku dni przegrał po raz drugi. Tym razem w Lubawie. Punkty zgubił Piast Gliwice.

Michał Piegza
futsaliści Legii Warszawa Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa
Po dobrym początku sezonu i serii zwycięstw futsaliści Legii Warszawa w końcu trafili na lepiej dysponowanych rywali. Po wtorkowej porażce z mistrzem Rekordem, w sobotę beniaminek uległ wicemistrzowi Constractowi Lubawa.

W 1. połowie długo prowadzili goście, miejscowi wyrównali chwilę przed przerwą. W drugich dwudziestu minutach padło pięć bramek. Cztery z nich zdobyli gospodarze. Legia postawiła rywalom trudne warunki, ale musiała ulec wyższość lubawian.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Pierwsze punkty w sezonie zgubił Piast. Gliwiczanie przegrali w Toruniu. Zespól FC Reiter do szatni schodził prowadząc 1:0. W 2. połowie miejscowi powiększali przewagę. Goście trafili na 3:1 i przez moment mogli mieć nadzieję na punkt. Zawodnicy FC szybko pozbawili złudzeń gliwiczan.

Mały nokaut w Lesznie. We własnej hali zagrał czekający na pierwszą wygraną w sezonie GI Malepszy Futsalu. Przeciwnikiem był MOKS Słoneczny Stok Białystok. Gospodarze w 1. połowie punktowali rywali. Prowadzili nawet 4:0, ale goście chwilę przed przerwą zdobyli gola. Po zmianie stron Futsal szybko dołożył kolejne trzy gole. Goście gonili rywala, ale stać ich było jedynie na dwie bramki.

Po trzy punkty sięgnął AZS UW Darkomp Wilanów. W meczu brakowało większych emocji. Gospodarze po w miarę wyrównanych pierwszych dwudziestu minutach, w kolejnych systematycznie odjeżdżali Fit-Morning Futsalowi Brzeg. Goście gole zdobywali tylko w końcówce 1. i 2. połowy. Ostatnie było trafieniem jedynie na otarcie łez.

Dokończenie 6. kolejki w niedzielę. Wszystkie mecze będzie można zobaczyć na platformie WP Pilot.

Constract Lubawa - Legia Warszawa 5:2 (1:1)
Piórkowski 19', Raszkowski 24', 27', Pedro 32', Grubalski 38' - Och 10', Milewski 38'

AZS UW Darkomp Wilanów - Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 7:2 (2:1)
Pikiewicz 9', 22', Klaus 20', Lisnyczenko 32', Marcinkowski 35', 36', Przyborek 35' - Kozhemjaka 19, Lisnyczenko (sam.) 40'

GI Malepszy Futsal Leszno - MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:3 (4:1)
Konopacki 2', 26', Lisowski 6', 14', 15', Wojciechowski 22', Olszak 23' - Skiepko 20', Szostak 25', 36'

FC Reiter Toruń - Piast Gliwice 4:2 (1:0) Cyman 15', Szczepaniak 21', Mrówczyński 33', Spychalski 40' - Śmiałkowski 36', Bugański 40'