Cztery drużyny powalczą o medale. Trudna sytuacja beniaminka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice

W STATSCORE Futsal Ekstraklasie krystalizuje się ścisła czołówka. Wiele wskazuje na to, że o medale będą walczyły cztery drużyny. W niedzielę zwycięstwa odniosły zespoły Constractu Lubawa i Dremana Opole Komprachcice.

Za nami 8. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Nie było niespodzianki w Polkowicach. Górnik jedynie na początku meczu z Constractem Lubawa był w stanie postawić się faworytowi. Gospodarze przez kilka minut prowadzili 1:0, później nastąpił daleki odjazd gości.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W ścisłej czołówce miejsce utrzymuje Dreman Opole Komprachcice. W niedzielę zespół wysoko, bo 5:1 pokonał we własnej hali Clearex. Dla chorzowian kolejna porażka oznacza koniec realnych marzeń o medalu. Straty po ośmiu seriach są na tyle dużo, że ich nadrobienie graniczyć może z cudem.

W podobnej sytuacji jest FC Reiter. Torunianie w wyjazdowej potyczce z GI Malepszy Futsal Leszno tylko do przerwy potrafili nawiązać równorzędną walkę z gospodarzami. Po zmianie stron miejscowi zdobyli sześć goli i pewnie wygrali 7:1.

W potyczce drużyn grających o utrzymanie podział punktów. W spotkaniu Red Devils Chojnice z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok na gole musieliśmy czekać do 2. połowy. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale rywale potrafili doprowadzać do remisu.

Już w sobotę rozpocznie się 9. kolejka. Mecze można oglądać na platformie WP Pilot.

Górnik Polkowice - Constract Lubawa 2:9 (1:5) Wolan 2', 24' - Luan 9', Raszkowski 12', 15', 23', Silva 13', Lucas 18', Piórkowski 28', 32', Grubalski 31'

GI Malepszy Futsal Leszno - FC Reiter Toruń 7:1 (1:1) Kąkol 17', 28', Wojciechowski 21', Lisowski 22', 30', Olszak 31', 35' - Wiśniewski 5'

Red Devils Chojnice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:2 (0:0) Neheła 21', Ossorio 32' - Skiepko 25', Citko 37'

Dreman Opole Komprachcice - Clearex Chorzów 5:1 (1:0) Chuva 20', 35', Luiz 21', Szypczyński 28', Lutecki 40' - Możejko 40'