Outsider w końcu wygrał. Autor hat-tricka zdradził receptę na sukces

AZS UG Futsal nareszcie przerwał serię porażek w Statscore Futsal Ekstraklasie. W miniony weekend gdańszczanie pokonali ekipę Legii Warszawa. Co pozwoliło im na odnotowanie sukcesu?

Mateusz Domański
AZS UG Futsal Materiały prasowe / AZS UG Futsal / Na zdjęciu: AZS UG Futsal
Drużyna AZS UG Futsal znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Gdańszczanie mają na swoim koncie tylko dziewięć punktów. W miniony weekend zanotowali dopiero drugie zwycięstwo w sezonie 2021/2022. Pokonali 5:3 zespół Legii Warszawa.

- To jest rywal w naszym zasięgu. Podeszliśmy niby do tego meczu tak, jak do każdego innego, natomiast czuliśmy możliwość wygrywania, mimo że pierwsza połowa nie ułożyła nam się wynikowo. Gra nie wyglądała jednak tak, jak pokazywała tablica - podkreślał po mecz trener gdańskich futsalistów Wojciech Pawicki.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Oczywiście nie krył radości z wyniku. - Cieszymy się, bo dawno nie wygraliśmy w lidze. Z tego możemy być teraz zadowoleni - dodawał w rozmowie z Futsal Ekstraklasa TV.

O recepcie na sukces mówił natomiast Kewin Sidor, który strzelił Legii aż trzy gole. - Cieszy nas na pewno wynik i zaangażowanie całej drużyny. W tym tygodniu mieliśmy troszeczkę więcej luzu, by się zregenerować i mamy tego efekt - podkreślał.

Poza Sidorem dla AZS-u trafiali Mateusz Wesserling i Jakub Domżalski. Po przeciwnej stronie na listę strzelców wpisali się Mariusz Milewski, Mateusz Gliński i Michał Knajdrowski.

Górnik jeszcze walczy. "Zrobiliśmy duży progres"