Problemy lidera tylko do przerwy. "Musieliśmy się wycofać"

To decydujące momenty w sezonie STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W grze o tytuł pozostały dwa zespoły. W 26. kolejce swoje zrobił Piast. Gliwiczanie w Opolu mieli problemy. - Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu - przyznał gracz lidera Marek Bugański.

Michał Piegza
zawodnik Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
Futsaliści Piasta Gliwice przed meczem sezonu robią swoje. W 26. kolejce lider STATSCORE Futsal Ekstraklasy pokonał na wyjeździe Dremana Opole Komprachcice 6:2 i przynajmniej na moment zwiększył przewagę nad Rekordem Bielsko-Biała do pięciu punktów. Obrońca mistrzostwa Polski swoje spotkanie z Clearexem Chorzów rozegra 11 maja.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W Opolu do przerwy był remis. Piast prowadził dwoma golami, ale rywal wykorzystał błędy gości. - Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Już w pierwszej rundzie zobaczyliśmy, jak ofensywnie gra zespół z Opola. Przy stanie 2:0 pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. 2:2 to i tak był dobry wynik do przerwy - przyznał po spotkaniu w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa Marek Bugański, zawodnik gości. - W pierwszej połowie sprawę skomplikowało złapanie pięciu fauli. Musieliśmy się wycofać, nie mogliśmy grać pressingiem - dodał jeden z członków sztabu szkoleniowego Łukasz Groszak.

Po przerwie Piast zagrał z większą dyscypliną. Przyjezdni zdobyli cztery gole i z uśmiechem kończyli spotkanie po wygranej 6:2. - Zagraliśmy cierpliwie, zostało to wynagrodzone. Stwarzaliśmy sporo sytuacji, zdobywaliśmy gole i zasłużenie wygraliśmy - podsumował Groszak.

Przed liderem cały czas wszystko, co najważniejsze w sezonie. W 29. kolejce gliwiczanie podejmą we własnej hali obrońcę tytułu Rekord. Najprawdopodobniej to właśnie w tym spotkaniu rozstrzygnie się sprawa mistrzostwa Polski.

Wcześniej czekają nas jednak jeszcze dwie kolejki oraz spotkanie zaległe z 26. serii. Mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.