Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ojciec molestowanych zawodniczek zaatakował Larry'ego Nassara w sądzie

Randall Margraves rzucił się na Larry'ego Nassara w sądzie. - Daj mi minutę z tym draniem! - krzyczał. Były lekarz amerykańskiej kadry gimnastyczek został skazany na 175 lat więzienia.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Gimnastyka sportowa Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Gimnastyka sportowa

Ojciec, którego dwie (z trzech) córki w piątek składały oświadczenia w sprawie Larry'ego Nassara, również pojawił się w sądzie. Kiedy skończyły czytać, Randall Margaves zapytał Janice Cunningham czy mógłby spędzić 5 minut z "tym demonem". Sędzia odmówiła.

Następnie rzucił się w kierunku stołu, za którym siedział oskarżony Larry Nassar. Refleksem wykazał się adwokat lekarza, przez co rozwścieczony ojciec dziewczynek nie zdążył wyrządzić krzywdy Nassarowi. Został szybko skuty kajdankami przez ochronę. 

- Dajcie mi minutę z tym draniem - krzyczał przygwożdżony do ziemi ojciec. - Chcę dorwać tego skur***!

Lauren Margaves była ofiarą Nassara, kiedy miała 13 lat. - Było to trudne dla rodziców. Widzę wyraz ich twarzy i wiem, że chcą coś zrobić, ale nie mogą - tłumaczyła. Jej siostra Madison ostatnich kilka miesięcy określiła "piekło", a kiedy opowiadała o tym, co się wydarzyło, łzy spływały jej po twarzy. Morgan, trzecia z sióstr - złożyła pisemne oświadczenie, które zostało w sądzie odczytane przez prokuratora generalnego.

Kiedy córki Randalla Margaves'a zeznawały, widać było wściekłość na jego twarzy. Nie spuszczał z oczu oskarżonego. Rodzice innych ofiar raczej patrzyli w nieokreślony punkt, zachowywali się zupełnie inaczej.

Rozprawa została przerwana, po krótkiej przerwie sędzia Cunningham zaapelowała i pokój na sali sądowej. Dała do zrozumienia Margavesowi, że jego zachowanie było nie do przyjęcia, ale i załagodzić sytuację. - Rozumiem, że pan ma trzy córki. Obserwował ich ból i przechodził z nimi przez to. Jest mi trudno słuchać tego, co tym mówią. Nie mogę sobie wyobrazić, jaki to ból dla ojca - powiedziała. - To, co zrobił pan Nassar było okropne, jednak pozwólmy systemowi sprawiedliwości działać w tej sprawie - dodała.

W ciągu trzech dni 65 ofiar ma przemawiać w sądzie w hrabstwie Eaton. Larry Nassar usłyszał już wyrok - 175 lat pozbawienia wolności. Oskarżono go o molestowanie seksualne, w tym także swoich podopiecznych.

Podczas śledztwa w mieszkaniu podejrzanego znaleziono ponad 37 tysięcy zdjęć pornograficznych. W zbiorze lekarza były nawet fotografie z dziećmi w wieku niemowlęcym!

- Podpisałam pański wyrok śmierci. Nie zasłużył pan na to, żeby kiedykolwiek wyjść z więzienia. Nie posłałabym do pana nawet moich psów - podkreśliła w uzasadnieniu sędzia Rosemary Aquilina.

Wyrok zakłada możliwe ubieganie się skazanego o warunkowe zwolnienie dopiero po 40 latach, co powoduje, że były lekarz prawdopodobnie pozostanie za kratkami do końca swojego życia. W Michigan nie obowiązuje kara śmierci.

Afera w amerykańskiej gimnastyce sportowej została ujawniona ponad rok temu. Były doktor kadry i Michigan State University został oskarżony o wykorzystywanie seksualne przez ponad 150 dziewczynek i kobiet. Wśród nich były medalistki olimpijskie. - Również jestem jedną z wielu osób, które były seksualnie wykorzystywane przez Larry'ego Nassara - wyjawiła w mediach społecznościowych Simone Biles, jedna z najbardziej utytułowanych gimnastyczek w historii tego sportu.

ZOBACZ WIDEO Jedyny wywiad Revol po powrocie do Francji. Publikujemy całość

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Daily Mail
Komentarze (1):
 • Trzygrosz54 Zgłoś komentarz
  "Jest mi trudno słuchać tego,co TYM mówią" - Nie tylko to zdanie jakoś nieudolnie sklecone w artykule.....Teraz już tylko na konkurs poprawnej polszczyzny.....
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×