Dania w żałobie. Nagła śmierć 17-letniego talentu

Viggo Sorensen był utalentowanym golfistą. W Danii wiązano z nim duże nadzieje. Szokiem była informacja o jego śmierci. Przyczyną zgonu 17-latka było nagłe zatrzymanie krążenia.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Viggo Sorensen Facebook / GEMSWellingtonAcademy.AlKhail.Dubai / Na zdjęciu: Viggo Sorensen
"Duński sport niespodziewanie stracił obiecujący talent" - pisze serwis seoghoer.dk. Viggo Sorensen od lat trenował golf i w swojej kategorii osiągał coraz większe sukcesy. Dlatego wiadomość o jego nagłej śmierci była szokiem.

Viggo Sorensen zmarł w wieku 17 lat, a o zgonie poinformowała na Facebooku GEMS Wellington Academy - Al Khail. "Mamy do przekazania niezwykle smutną wiadomość. Jeden z naszych uczniów miał poważne zdarzenie medyczne, które doprowadziło do zatrzymania akcji serca i zapadnięcia w śpiączkę" - przekazano.

Lekarze zdiagnozowali, że śpiączka jest nieodwracalna. Podjęto decyzję o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie. "To druzgocące dla jego rodziny. Składamy kondolencje wszystkim związanym z Viggo" - przekazała golfowa akademia, w której trenował Sorensen.

Poinformowano, że doszło do zawału serca, w wyniku którego młody sportowiec zapadł w śpiączkę. Zmarł w niedzielę. "Golf był jego pasją i życiem. Przyszłość w sporcie została mu odebrana zbyt wcześnie" - przekazał duński serwis sportowy seoghoer.dk.

Czytaj także:
"Sprawa jest". Michniewicz opowiedział o propozycji korupcji
Listkiewicz: W PZPN-ie pracowali ludzie, którzy zostali skazani. I nie drążono tematu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×