MŚ: potęga na drodze Polski. Są też świetne wieści dla kibiców

Po zakończeniu mistrzostw świata elity w Rydze i Tampere wyłonione zostały wstępne grupy przyszłorocznego czempionatu. Na te wieści czekała hokejowa reprezentacja Polski.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
hokeiści reprezentacji Kanady PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Kanady
Polska wywalczyła awans do elity podczas turnieju dywizji 1A w Nottingham. Biało-Czerwoni z sumą 13 punktów zajęli drugie miejsce. Dzięki temu obok najlepszej Wielkiej Brytanii (14 punktów) uzyskali promocję na najwyższy poziom rozgrywkowy.

W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata elity, które odbyły się na lodowiskach w Rydze i Tampere. Po złoto sięgnęła Kanada, która pokonała w finale Niemcy 5:2. Po zapadnięciu ostatecznych rozstrzygnięć opublikowano najnowszy ranking IIHF.

To właśnie na bazie światowego zestawienia poznaliśmy wstępne składy grup przyszłorocznych mistrzostw świata elity. W 2024 roku hokeiści będą rywalizować na lodowiskach w Ostrawie (Ostravar Arena) i Pradze (02 Arena).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Polska została przydzielona do Grupy A, która będzie rywalizować w Ostrawie. To dobra wiadomość dla kibiców, ponieważ miejscowość ta jest położona blisko polsko-czeskiej granicy. Biało-Czerwoni zagrają z medalistami tegorocznych MŚ, czyli Kanadą, Niemcami i Łotwą. Ponadto na ich drodze staną Szwecja, Słowacja, Francja i Kazachstan.

Gospodarze mistrzostw świata, reprezentacja Czech, będzie rozgrywać swoje mecze w Pradze. Przeciwnikami naszych południowych sąsiadów w Grupie B będą Finlandia, USA, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Austria i Wielka Brytania.

Układ obu grup ma na razie charakter wstępny. Jak informują organizatorzy, mogą jeszcze zajść niewielkie zmiany. Ostateczny terminarz i podział grup zostanie zatwierdzony na Kongresie IIHF, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2023 roku w portugalskiej miejscowości Vilamoura. Po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu rozpocznie się sprzedaż biletów na MŚ, które zostaną rozegrane w dniach 10-26 maja 2024.

Grupy hokejowych MŚ elity 2024 (do zatwierdzenia):
Grupa A (Ostrawa): Kanada, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja, Kazachstan, Polska.
Grupa B (Praga): Finlandia, USA, Szwajcaria, Czechy, Dania, Norwegia, Austria, Wielka Brytania.

Czytaj także:
Znamy hokejowego mistrza świata. Deklasacja w trzeciej tercji
Historyczny sukces. Gol w dogrywce rozstrzygnął mecz o brąz

Czy Polska utrzyma się w elicie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×