Kolejne zdecydowane zwycięstwo. Polacy wygrali Turniej o Puchar Niepodległości

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała drugi mecz w Sosnowcu, tym razem z młodzieżowym zespołem Łotwy 5:1. Biało-Czerwoni zapewnili sobie zwycięstwo w Turnieju o Puchar Niepodległości.

Rafał Smoliński
reprezentacja Polski PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
W czwartek hokejowa reprezentacja Polski pewnie wygrała z Estonią 7:3. W piątek przyszedł czas na spotkanie z młodzieżowym zespołem Łotwy. Biało-Czerwoni zwyciężyli ostatecznie 5:1.

Polacy na przestrzeni dwóch tercji zbudowali bezpieczną przewagę. Po dwóch bramkach Bartłomieja Jeziorskiego i jednym trafieniu Pawła Droni prowadzili 3:0.

Na początku trzeciej odsłony honorowe trafienie dla Łotyszy uzyskał Kevins Stradnieks. Potem nasi hokeiści mieli kolejne szanse na gole. Bartosz Ciura strzelił bramkę na 4:1, a rezultat spotkania ustalił w ostatnich minutach Alan Łyszczarczyk.

Po dwóch meczach Polska zapewniła sobie triumf w Turnieju o Puchar Niepodległości. W sobotę o godz. 20:00 nasi hokeiści zakończą zmagania w Sosnowcu spotkaniem z Litwinami, którzy w piątek przegrali z Estończykami 2:5.

Polska - Łotwa U-20 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Jeziorski 17', Dronia 25', Jeziorski 35', Ciura 48', Łyszczarczyk 58' - Stradnieks 43'

Polska: Miarka - Kostek, Wanacki; Jeziorski, Paś, Wanat - Ciura, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Komorski, P. Krężołek - Dronia, Kurnicki; Filipek, Smal, Tyczyński - Horzelski, Florczak; Kiedewicz, Krzemień, Bukowski.

Łotwa U-20: Feldbergs, Fecers - Laskovs, Urbanovics; Vutkevics, Livisics, Veckaktins - Berzins, Andrejevs; Darzins, Ozallopa, Krums - Uljanskis, Kurbaka; Mezins, Cabulis, Stradnieks - Diske, Dommers; Niedrajs, Bikse, Mots.