Puchar prezydenta miasta Oświęcim dla UKH Białe Jastrzębie

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Niedzielny turniej w Oświęcimiu był już ostatnią okazją w tym sezonie by zobaczyć żeńską odmianę hokeja na lodzie. Na lodowisku MOSiR-u w Oświęcimiu cztery zespoły rywalizowały o puchar prezydenta tego. W turnieju triumfowały hokeistki Białych Jastrzębi, które w decydującym spotkaniu pokonały gospodynie turnieju - UKHK Unię Oświęcim 3:2.

Turniej rozgrywany był systemem - "każdy z każdym", a jedno spotkanie trwało dwie tercje po 20 minut każda. W pierwszym spotkaniu gospodarz turnieju - UKHK Unia Oświęcim podejmowała Cracovię Kraków.

Mecz rozpoczął się po myśli Oświęcimianek, które bardzo szybko, bo już w pierwszej minucie objęły prowadzenie 1:0. Do bramki Cracovii trafiła Sylwia Strzelecka. Na początku drugiej tercji po raz kolejny do protokołu sędziowskiego wpisała się Strzelecka, która w 24. minucie zdobyła drugą bramkę dla Unii. Później gra było już bardziej wyrównana, ale mimo tego bardziej skuteczne były hokeistki z Oświęcimia, które dołożyły jeszcze dwa trafienia i ostatecznie zwyciężyły z Cracovią Kraków 4:0.

UKHK Unia Oświęcim - Cracovia Kraków 4:0 (1:0, 3:0)

1:0 - Sylwia Strzelecka 1'

2:0 - Sylwia Strzelecka (Katarzyna Kozłowska) 24'

3:0 - Małgorzata Gałuszka (Sylwia Bielas) 32'

4:0 - Sylwia Bielas (Małgorzata Gałuszka) 37'

Kary: Unia - 2 min, Cracovia - 10 min

Drugie turniejowe spotkanie to fantastyczny popis jastrzębianek, które podejmowały wielką niewiadomą turnieju - zespół HUKS Warszawa. W pierwszej odsłonie, podobnie jak w całym spotkaniu dominowały zawodniczki UKH, które bezlitośnie wypunktowały rywalki, strzelając aż 13 goli. Podczas tej pierwszej tercji warszawianki tylko dwukrotnie gościły w tercji obronnej Białych, oddając zaledwie jeden strzał. W drugiej części spotkania jastrzębianki nie zwolniły tempa, co pozwoliło im „dobić” rywala. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:0 dla UKH, a trzy spośród 20 goli zdobyła Anna Kierc, która popisała się hat - trickiem.

UKH Białe Jastrzębie - HUKS Warszawa 20:0 (13:0, 7:0)

Kary: UKH - 0 min, HUKS - 6 min

Trzecie spotkanie, w którym Unia zmierzyła się z Warszawą emocji oraz bramek również nie zabrakło. Będące ostatnio w dobrej formie hokeistki Unii Oświęcim od pierwszych minut starały się objąć prowadzenie. Jednak warszawianki po tak wysokiej porażce z Jastrzębiem tym razem tanio skóry sprzedać nie chciały i w pierwszej tercji zagrały bardzo uważnie w obronie. W 14. minucie defensywa Warszawy jednak pękła, a wynik meczu właśnie wtedy otworzyła Katarzyna Kozłowska. Jeszcze przed przerwą Unii udało się podwyższyć na 2:0. Po przerwie rozwiązał się przysłowiowy worek z bramkami i oświęcimianki pokonały ostatecznie HUKS Warszawa 13:1.

UKHK Unia Oświęcim - HUKS Warszawa 11:1 (2:0, 9:1)

Kary: Unia - 4min, HUKS - 4 min

Spotkanie nr 4, rozgrywane pomiędzy drużynami z Jastrzębia i Krakowa stało na bardzo dobrym poziomie. Od początku rywalizacja była bardzo wyrównana i obu drużynom trudno było przełamać szeregi defensywne przeciwnika. Jako pierwszej sztuka ta udała się zawodniczce UKH - Magdalenie Szynal, która pewnie dobiła krążek odbity przez bramkarkę, umieszczając go w siatce. Druga tercja również była bardzo wyrównana, ale minimalnie lepsze okazały się znów jastrzębianki, które dzięki trafieniu Malwiny Jasiewicz wygrały to spotkanie 2:0.

UKH Białe Jastrzębie - Cracovia Kraków 2:0 (1:0, 1:0)

1:0 - Magda Szynal 7'

2:0 - Malwina Jasiewicz (Magdalena Szynal) 34' SH

Kary: UKH - 8 min, Cracovia - 6 min

Bezpośrednio po spotkaniu z UKH krakowianki zmierzyły się s HUKS Warszawa. Mecz od początku przebiegał pod dyktando Cracovii, która po pierwszej tercji prowadziła 1:0. Wyraźnie podłamane wcześniejszymi wysokimi porażkami warszawianki nie sprostały również krakowiankom, który zwyciężając druga odsłonę 2:0 wygrały całe spotkanie 3:0.

Cracovia Kraków - HUKS Warszawa 3:0 (1:0, 2:0)

1:0 - Karolina Cieślová (Judyta Gibalska)14'

2:0 - Kinga Niechwiej (Karolina Smach) 27'

3:0 - Kinga Niechwiej 33'

Kary: Cracovia - 4min, HUKS - 12 min

Bardzo ciekawie zapowiadało się ostatnio spotkanie turnieju, w którym Unia Oświęcim podejmowała faworyta turnieju - UKH Białe Jastrzębie. Pierwsze minuty to bardzo dobra gra jastrzębianek, które od razu przeszły do ofensywy. Jednak zarówno Anna Kierc jak i Magdalena Szynal nie potrafiły znaleźć recepty na pokonanie Małgorzaty Burdy. W 11. minucie Magdalena Szynal była już bezbłędna i celnym strzałem w środek bramki umieściła gumę w siatce. Przed przerwą asystująca przy poprzedniej bramce dla UKH - Malwina Jasiewicz również pokonała bramkarkę Unii ustalając tym samym wynik pierwszej odsłony na 2:0 dla Białych. Więcej emocji przyniosła druga tercja, w której do głosu doszły oświęcimianki, którym dzięki bramkom Magdaleny Nowackiej oraz Anny Chudy udało się doprowadzić do wyrównania. Mecz rozpoczął się tym samym od nowa. Remis dawał jastrzębiankom zwycięstwo w turnieju, ale hokeistek UKH taki wynik nie satysfakcjonował i podopieczne Marka Kozyry za wszelką ceną chciały strzelić zwycięską bramkę. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w 39. minucie spotkania ładną akcją popisały się Białe Jastrzębie. Stojąca za lewym słupkiem Magdalena Szynal idealnie dograła do Malwiny Jasiewicz, która pewnym strzałem w okienko dała swojemu zespołowi zwycięskiego gola.

UKHK Unia Oświęcim - UKH Białe Jastrzębie 2:3 (0:2, 2:1)

0:1 - Magda Szynal (Malwina Jasiewicz) 11'

0:2 - Malwina Jasiewicz (Anita Mierzwińska) 17'

1:2 - Magdalena Nowacka (Sylwia Strzelecka) 21'

2:2 - Anna Chudy (Sylwia Bielas) 30'

2:3 - Malwina Jasiewicz (Magdalena Szynal) 39'

Kary: Unia - 6 min, UKH - 6 min