Dotarli do raportu policji. Dramatyczne okoliczności śmierci

We wtorek świat obiegła tragiczna informacja o śmierci partnera Aryny Sabalenki, byłego hokeisty Konstantina Kolcowa. Według agencji UPI, powołującej się na policję w Miami, 42-latek najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Aryna Sabalenka i Konstantin Kolcow Instagram / .instagram.com/sabalenka_aryna / Aryna Sabalenka i Konstantin Kolcow
We wtorkowy poranek media obiegła informacja o śmierci Konstantina Kolcowa. Były reprezentant Białorusi w hokeju na lodzie w czasie swojej kariery grał w rodzimych klubach, ale także w Rosji i w najsilniejszej lidze świata - amerykańskiej NHL. W ostatnim czasie był trenerem hokeja.

Kolcow od kilku lat był również w związku z czołową tenisistką świata - Aryną Sabalenką. Do jego śmierci doszło w Miami, gdzie Białorusinka szykowała się do kolejnego turnieju - Miami Open (więcej TUTAJ).

Jak podaje amerykańska agencja UPI, powołująca się na policję z hrabstwa Miami-Date, Kołcow najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. W tej sprawie komunikat przekazał detektyw Argemis "AC" Colome.

"Według śledczych w poniedziałek, 18 marca 2024 r., około godziny 00:39, policja i straż pożarna Bal Harbour zostały wysłane do St. Regis Bal Harbour Resort, 9703 Collins Ave., w związku z mężczyzną, który skoczył z balkonu. Śledztwo w sprawie prawdopodobnego samobójstwa pana Konstantina Kolcowa (17.04.1981) przejął Wydział Zabójstw Biura Deportamentu Policji Miami-Dade" - czytamy.

W komunikacie podkreślono również, że "nie podejrzewa się przestępstwa".

Wcześniej rosyjskie i białoruskie media podawały sprzeczne informacje dot. przyczyn śmierci Kolcowa. Pojawiały się doniesienia zarówno o oderwanym skrzepie krwi, jak i wypadku samochodowym.

Kolcow w 1999 r. został wybrany z numerem "18" w drafcie NHL. Trafił do ekipy Pittsburgh Penguins. W najsileniejszej lidze świata rozegrał 144 spotkania. Był także dwukrotnym mistrzem Rosji z ekipą z Saławat Jułajew Ufa. Z Białorusią 10-krotnie występował na hokejowych mistrzostwach świata. Był też uczestnikiem igrzysk olimpijskich w 2002 i 2010 roku.

Z Sabalenką Kolcow zaczął się spotykać w 2021 roku. Za partnerką często jeździł na tenisowe turnieje. Podobnie było w Miami. Wszystko wskazuje na to, że Białorusinka nie wystąpi w turnieju rangi WTA 1000. Jej nazwisko zniknęło już z grafiku treningów, a w mediach społecznościowych usunięto materiały z jej wizerunkiem promujące imprezę (więcej TUTAJ).

***
Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy (znajdziesz ją TUTAJ).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×