Węgrzy rozbici. Zobacz pokaz mocy Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Towarzyski mecz Polska - Węgry
Twitter / TVP Sport / Towarzyski mecz Polska - Węgry
zdjęcie autora artykułu

Efektowne zwycięstwo odniosła reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, która przygotowuje się do majowych mistrzostw świata elity. Obejrzyj skrót towarzyskiego spotkania z Węgrami!

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna Biało-Czerwonych w przeciągu dwóch dni rozegrała w Krynicy-Zdrowu dwa mecze kontrolne z reprezentacją Węgier, które są dla polskiej kadry jednym z elementów przygotowań do nadchodzących mistrzostw świata elity.

W pierwszym spotkaniu ekipa Roberta Kalabera zwyciężyła 5:2, a w sobotę zagrała jeszcze lepiej i wygrała z zespołem Madziarów aż 6:2.

Kluczowy był fragment pomiędzy dziewiątą a czternastą minutą starcia, kiedy nasza reprezentacja zdobyła aż cztery gole. Znakomitą serię zapoczątkował wówczas Paweł Zygmunt, a później w jego ślady poszli Dominik Paś, Damian Kapica i Damian Tyczyński.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

W drugiej tercji celne trafienia dołożyli Aron Chmielewski i Paweł Dronia. Wynik? 6:0! Ostatnia odsłona należała jednak do drużyny z Węgier, która zdołała nieco "przypudrować" końcowy rezultat.

Kolejnym sparingpartnerem Polaków będą Słoweńcy. Mecze odbędą się 18 i 19 kwietnia w Bytomiu o godzinie 18:00. Transmisja w TVP Sport.

Skrót meczu Polska - Węgry można zobaczyć poniżej:

Czytaj także: Demolka w meczu Polek na mistrzostwach świata Przez 19 lat prowadził polski klub. Właśnie stracił pracę 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)