Skandal na hokejowych MŚ. Okradli trzech zawodników

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / iihf.com / Na zdjęciu: reprezentacja Łotwy w hokeju na lodzie
Materiały prasowe / iihf.com / Na zdjęciu: reprezentacja Łotwy w hokeju na lodzie
zdjęcie autora artykułu

Hokeiści z Łotwy stali się celem złodzieja w Ostrawie podczas MŚ Elity 2024. Do zuchwałej kradzieży doszło w hotelu, gdzie mieszkali grupowi rywale Polaków.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Łotwy w hokeju na lodzie nie awansowała do fazy play-off MŚ Elity 2024 w Czechach i nie obroni trzeciego miejsca z poprzednich mistrzostw. Łotysze zajęli dopiero 5. miejsce w tabeli grupy B, w której rywalizowali m.in. z Polską (Biało-Czerwoni ostatecznie spadli z Elity).

Wynik sportowy zszedł jednak na drugi plan wobec sytuacji, która dotknęła gości z Łotwy w jednym z hoteli w Ostrawie. Jak pisze portal hokej.cz, we wtorek (21 maja) trzech reprezentantów padło ofiarą złodzieja.

Na szczęście, straty są niewielkie. Złodziej wszedł do trzech pomieszczeń (nie stwierdzono śladów włamania), w których mieszkali Łotysze. Jak przekazała mediom Irena Saskova, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego MŚ w Ostrawie, z jednego z pokoi zniknęło 20 euro, z drugiego 50 euro, a z trzeciego ładowarka do telefonu.

Czeska policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie, a organizatorzy MŚ Elity w specjalnym komunikacie przeprosili gości z Łotwy.

"Trudno w tej sytuacji znaleźć słowa, by wyjaśnić to, że ​​po ponad dwóch latach przygotowań do mistrzostw w najdrobniejszych szczegółach i głoszenia, że zapewnienie bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem, doszło do kradzieży w hotelu, w którym przebywała łotewska reprezentacja. Przepraszamy Łotyszy za niedogodności związane z tą kradzieżą" - napisano w oświadczeniu.

Przedstawiciele komitetu organizacyjnego zapewnili też, że reprezentacja Łotwy jest jedyną drużyną podczas MŚ Elity 2024, której dotyczył przykry incydent.

Zobacz: MŚ. Koniec marzeń Polaków. Biało-Czerwoni spadają z elity MŚ. Znamy drugiego spadkowicza z elity

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty