Tak Słowacy reagują na dramat w ich kraju. Tuż przed meczem z Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  EPA/JAKUB GAVLAK/ Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: miejsce zamachu na premiera Słowacji Robert Fico, w ramce: słowaccy kibice hokeja na MŚ Elity w Czechach
PAP/EPA / EPA/JAKUB GAVLAK/ Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: miejsce zamachu na premiera Słowacji Robert Fico, w ramce: słowaccy kibice hokeja na MŚ Elity w Czechach
zdjęcie autora artykułu

Pojedynek MŚ Elity pomiędzy Polską a Słowacją odbędzie się w cieniu zamachu na premiera Roberta Ficę. "Piją piwo i szykują się do meczu" - pisze na portalu X Radosław Nawrot.

W tym artykule dowiesz się o:

W środę wieczorem (początek o godz. 20:20) reprezentacja Słowacji zmierzy się z Polską w meczu MŚ Elity, które odbywają się w Czechach. Spotkanie w Ostrawie zostanie rozegrane w wyjątkowych okolicznościach.

Dziś w Słowacji dokonano bowiem zamachu na premiera tego kraju - Roberta Ficę. W oficjalnym komunikacie podano, że premier Słowacji "został wielokrotnie postrzelony i znajduje się w stanie zagrażającym życiu". Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Handlova, gdzie miało miejsce wyjazdowe posiedzenie rządu (więcej TUTAJ).

W Ostrawie przebywa duża grupa słowackich fanów hokeja, do których dotarła smutna wiadomość. Jak napisał na X dziennikarz Radosław Nawrot, zamach na premiera nie wywarł na nich większego wrażenia.

"Na razie masa kibiców słowackich siedzi koło mnie w Ostrawie. Piją piwo i szykują się do meczu z Polską. Nie opuszczają hali w związku z wydarzeniami na Słowacji. Przeciwnie, przybywają" - podkreślił Nawrot na portalu społecznościowym.

Tomasz Kalemba z portalu Interia.pl, który również jest w czeskim mieście, potwierdził że dla kibiców ze Słowacji hokej jest teraz najważniejszy.

"Byłem w Fan Zonie. Kibice ze Słowacji bawią się, ale coraz więcej osób zaczyna czytać informacje o zamachu. Zaczynają też mówić o tym między sobą. Wciąż jednak dla nich hokej na pierwszym miejscu. Szkoda, że w takich okolicznościach przyjdzie nam grać" - podsumował na X.

Początek meczu Słowacja - Polska: godz. 20:20. Transmisja TV: Polsat Sport 1. Stream online: Polsat Box Go (w odpowiednim pakiecie). Relacja LIVE: WP SportoweFakty.

Zobacz: Słowacja - Polska. Gdzie oglądać mistrzostwa świata elity? O której mecz Biało-Czerwonych?

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Źródło artykułu: WP SportoweFakty