MŚ. Polacy poznali rywali w walce o elitę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Polski
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Hokejowa reprezentacja Polski pozostała w światowej elicie tylko przez jeden rok. W przyszłym Biało-Czerwoni zagrają w dywizji 1A. Wiadomo już, kto stanie na drodze Biało-Czerwonych.

To było 10 intensywnych dni w Ostrawie, ale reprezentacji Polski nie udało się wywalczyć pozostania w elicie. W siedmiu meczach Biało-Czerwoni zdobyli tylko punkt, za porażkę na inaugurację po dogrywce z Łotyszami. Potem lepsi w regulaminowym czasie gry byli Szwedzi, Francuzi, Słowacy, Amerykanie, Niemcy i Kazachowie.

Spadek oznacza, że w przyszłym roku Polacy zagrają w dywizji 1A. Znów przyjdzie im rywalizować z Brytyjczykami, którzy przeszli tę samą drogą co nasi hokeiści. W 2023 roku Polska i Wielka Brytania okazały się najlepsze w turnieju w Nottingham. Jednak w elicie spędziły tylko sezon. Hokeiści z Wysp Brytyjskich bez powodzenia grali w Pradze, gdzie już po sześciu meczach byli pewni zajęcia ostatniej pozycji.

Kto jeszcze, obok Polski i Wielkiej Brytanii, zagra w 2025 oku w mistrzostwach świata dywizji 1A? Będą to zespoły Włoch, Japonii i Rumunii, które w tym roku zachowały swój byt na zapleczu elity.

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Szóstą drużyną w przyszłorocznych MŚ dywizji 1A będzie Ukraina. Nasi wschodni sąsiedzi zdominowali tegoroczny czempionat dywizji 1B, który odbył się w Wilnie. Z kompletem punktów wywalczyli awans na wyższy poziom rozgrywkowy.

Na razie nie wiadomo, gdzie w przyszłym roku zagrają Polska, Wielka Brytania, Rumunia, Japonia, Włochy i Ukraina. Jak dowiedziała się Interia, Polski Związek Hokeja na Lodzie miał w tej sprawie złożyć odpowiednie dokumenty, bo jest zainteresowany organizacją turnieju. Decyzja powinna zapaść w najbliższych dniach.

Tymczasem miejsce Polski i Wielkiej Brytanii w przyszłorocznych mistrzostwach świata elity zajmą zespoły Słowenii i Węgier, które okazały się najlepsze w turnieju dywizji 1A we włoskim Bolzano.

Czytaj także: Reprezentant Polski szczery do bólu. "Problemem jest mentalność" Czy Polsat popełnił błąd z meczami Polaków? "Krótkotrwały przypadek"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty