NHL: Zwycięstwo Devils, kolejny mecz Brodeura z czystym kontem

Kolejne zwycięstwo odnotowali hokeiści New Jersey Devils, którzy we własnej hali pokonali zespół Floridy Panthers 2:0. Był to już 108 mecz w karierze Martina Brodeura, w którym zachował czyste konto. W pozostałych dwóch pojedynkach o zwycięstwie decydowały dogrywki.

Łukasz Żaguń

Świadkami świetnego widowiska byli kibice zgromadzeni w Bell Centre w Montrealu, gdzie miejcowa drużyna Canadiens podejmowała ekipę St. Louis Blues. Goście od początku narzucili rywalom swój styl gry. Po zaledwie czterech minutach prowadzili już 2:0, a po pierwszej tercji 3:1. Taki wynik utrzymywał się przez bardzo długi czas. W ostatniej tercji jednak gospodarze zasypywali golkipera przyjezdnych masą strzałów. Do zwycięstwa w regulaminowym czasie gry Blues zabrakło zaledwie 33 sekund. Wówczas bramkę wyrównującą strzelił Mike Cammalleri. W 3 minucie dogrywki decydujące trafienie dla Blues zaliczył Andy McDonald.

- Nie podobało mi się to, jak graliśmy w dwóch pierwszych tercjach. W trzeciej natomiast podjęliśmy walkę. Początkowo na pewno za bardzo daliśmy pograć rywalowi w naszej strefie - powiedział po meczu Jacques Martin, szkoleniowiec teamu z Montrealu.

W New Jersey fani hokeja obejrzeli klasyczny pojedynek dwóch golkiperów, przygotowujących się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Górą był tego dnia jednak bramkarz Devils - Martin Brodeur, który popisał się 22 skutecznymi interwencjami, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Był to dla niego 108 pojedynek, w którym zachował czyste konto. - Życzę mu, żeby każdej nocy mógł rozgrywać taki mecz, w którym nie traci żadnej bramki - mówił po spotkaniu Jacques Lemaire, szkoleniowiec Devils. Zdecydowanie więcej pracy miał tego dnia czeski golkiper Floridy Panthers - Tomas Vokoun, który na 31 strzałów tylko jednego nie udało mu się wyłapać.

Po meczu golkiper Devils przyznał, że najważniejsza jest dla niego drużyna, a nie indywidualne osiągnięcia. - Po prostu rozgrywam kolejny mecz. Nie gram po to, by wszystkich zatrzymać. Moim celem jest zwycięstwo drużyny, a czasami po prostu takie mecze się zdarzają, ale generalnie dzieje się tak wtedy, kiedy jest mało strzałów - tłumaczy bramkarz ekipy z New Jersey.

Przez większą część spotkania pomiędzy ekipami Edmonton Oilers i Vancouver Canucks to gospodarze byli na prowadzeniu. Wydawało się, że seria kolejnych porażek wreszcie zostanie przerwana. Oilers nie zaznali smaku zwycięstwa od 30 grudnia. Prowadzenie w tym pojedynku zdołali utrzymać do 16 minuty trzeciej tercji. Wówczas bramkę wyrównującą strzelił Fin - Sami Salo. Już na początku dogrywki natomiast prowadzenie Canucks dał bohater tego dnia - Daniel Sedin, który oprócz bramki zanotował w tym spotkaniu dwie asysty. - To naprawdę wspaniałe, że byliśmy w stanie wrócić do gry. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne starcie. Mieliśmy jednak szczęście, że oni dostali potem kilka kar, dlatego mogliśmy wygrać to spotkanie - tłumaczy Sedin.

Edmonton w ostatnich 17 meczach odnotowało tylko jedno zwycięstwo. - Mogliśmy zagrać oczywiście lepiej, ale zabiły nas kary. Nie wykonaliśmy dobrej roboty - skomentował Pat Quinn, szkoleniowiec Oilers.

Wyniki środowych spotkań NHL:

New Jersey Devils - Florida Panthers 2:0
Montreal Canadiens - St. Louis Blues 3:4 (po dogrywce)
Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 2:3 (po dogrywce)