NHL: Penguins w minutę rozprawili się z Rangers

Jeszcze w trzeciej tercji hokeiści Pittsburgh Penguins przegrywali na wyjeździe z ekipą New York Rangers 1:2. Obrońcom tytułu wystarczyło jednak nieco ponad 60 sekund, by odmienić losy tego pojedynku. Najlepsze zawody w tym sezonie rozegrał Chris Cooner, autor dwóch bramek.

Łukasz Żaguń

Siódmą porażkę z rzędu ponieśli hokeiści Calgary Flames, którzy tym razem przed własną publicznością ulegli ekipie St. Louis Blues. Do zwycięstwa przyjezdnych poprowadził duet Patrik Berglund - David Perron. Świetnie spisał się także golkiper Blues - Ty Conklin, który wybronił wszystkie 34 strzały. Jego zespół traci obecnie 4 punkty w Central Division do ekipy Detroit Red Wings. - Zagraliśmy solidnie przeciwko zdesperowanej drużynie - mówił Conklin.

- Nie uważam, by ktoś z nas musiał za coś przepraszać, ponieważ nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek miał do nas żal - mówił po spotkaniu Brent Sutter, szkoleniowiec Flames.

Tegoroczny debiutant New York Rangers - Artem Anisimov robił co tylko mógł, by jego drużyna pokusiła się o niespodziankę w starciu z mistrzami NHL, zespołem Pittsburgh Penguins. Rosjanin strzelił rywalom dwie bramki, jednak było to zdecydowanie za mało. Swoje najlepsze zawody w tym sezonie rozegrał Chris Cooner. Hokeista Penguins dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. - To był naprawdę udany dzień - cieszył się po spotkaniu Cooner. Udanie nowy tydzień rozpoczął również Sidney Crosby, który zapisał na swoje konto dwie asysty.

Do gry po kontuzji palca wrócił Marc-Andre Fleury, który na 30 strzałów wybronił 28. W pewnym momencie trzeciej tercji na lodowisku zrobiło się gorąco, bowiem Rangers objęli prowadzenie 2:1. Radość gospodarzy nie trwała jednak nawet minuty. W ciągu nieco ponad 60 sekund przyjezdni zdołali nie tylko wyrównać, ale także objąć prowadzenie, a wszystko za sprawą Coonera oraz Jewgienija Małkina.

Doświadczony obrońca Vancouver Canucks - Brad Lukowich większość bieżącego sezonu spędził w lidze AHL. Minionej nocy zaliczył jednak fantastyczny występ w barwach głównej drużyny z Vancouver. Jego team do szóstej minuty trzeciej tercji remisował 2:2 z ekipą Buffalo Sabres. Wówczas Lukowich popisał się decydującym trafieniem. Była to jego pierwsza bramka w tym sezonie.

- Spełniły się moje marzenia - mówił uradowany Lukowich. - Jestem fanem Canucks od trzeciego albo czwartego roku życia. Nadal niezniszczone są bluzy z tamtego okresu. Wydałem je teraz moim siostrzeńcom - wyznał Lukowich.

Dallas 22 19 11 148 168 55

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.