Dwie passy przełamane - relacja z meczu KS KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk

Kateheci niespodziewanie pokonali w środę Energę Stoczniowca 5:4, czym przerwali serię siedmiu spotkań bez zwycięstwa. Goście przegrali za to po raz pierwszy od pięciu kolejek.

Pierwsze minuty środowego pojedynku rozpoczęły się od ataków gospodarzy, którzy po raz kolejny już potwierdzili, że na własnym lodzie tanio skóry nie sprzedają.

Mateusz Barański

Pierwszą bramkę strzelili jednak przyjezdni. W ósmej minucie Stoczniowiec grał w przewadze, mocny strzał "spod niebieskiej" oddał Bartłomiej Wróbel, jego strzał bronił Daniel Kachniarz lecz przy dobitce Artura Kosteckiego bramkarz gospodarzy nie miał już szans. Hokeiści z nad morza długo z prowadzenia się nie cieszyli, już w 11. minucie świetną akcję przeprowadził Adrian Chabior, który kapitalnie nagrał krążek do Marcina Zabawy a ten uradował miejscową publiczność.

W 19 minucie Mineralni wyszli na prowadzenie, swoją drugą bramkę zdobywa Zabawa, asystuje ponownie Chabior.

Drugą tercje goście rozpoczęli z przewagą jednego zawodnika, na ławce kar wylądował Mateusz Dubel. Podopieczni Andrzeja Słowakiewicza po raz drugi w środowy wieczór wykorzystali liczebną przewagę, do tercji gospodarzy odważnie wjechał Bartłomiej Wróbel, który z wysokości "bulika" strzela nie do obrony. W 30. minucie kapitalną okazję mieli ponownie goście, Jarosław Rzeszutko nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Warto nadmienić, że w środowym spotkaniu po raz pierwszy w barwach KTH zagrał Petr Valusiak, były zawodnik Unii Oświęcim od początku sezonu leczył kontuzję kolana. I to właśnie Valusiak w 39. minucie ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, strzałem między parkany pokonał Przemysława Odrobnego.

Trzecia tercja zakończyła się remisem 2:2, bramki dla gospodarzy strzelili Tomas Kramny oraz Grzegorz Horowski, dla gości za to Wojciech Jankowski oraz powracający po kontuzji Josef Vitek.

KS KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

0:1 - Artur Kostecki (Bartłomiej Wróbel, Roman Skutchan) 8' 5/4
1:1 - Marcin Zabawa (Adrian Chabior) 12'
2:1 - Marcin Zabawa (Adrian Chabior) 19' 5/4
2:2 - Bartłomiej Wróbel 22' 5/4
3:2 - Petr Valusiak (Mateusz Dubel) 39'
4:2 - Tomas Kramny (Mateusz Dubel, Petr Valusiak) 43' 5/3
4:3 - Wojciech Jankowski (Milan Furo) 50' 5/4