NHL: Hurricanes nadal zadziwiają, 9 zwycięstwo z rzędu Senators

Minionej nocy ekipa Caroliny Hurricanes sensacyjnie pokonała zespół Chicago Blackhawks. Tempa nie zwalniają również hokeiści Ottawy Senators, którzy odnotowali dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Łukasz Żaguń

Zespół Toronto Maple Leafs w starciu z ekipą Vancouver Canucks prowadził po pierwszej tercji już 3:0. Wydawało się, iż goście nie zdołają podnieść się po takim ciosie, zwłaszcza, że po drugiej odsłonie zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Jednak to co stało się w ostatniej tercji może uchodzić do miana pogromu. Canucks strzeli swoim rywalom aż 4 bramki, ostatecznie pokonując rywala 5:3. Spora w tym zasługa Daniela Sedina, który zdobył w tym pojedynku dwa gole. - Staramy się być konsekwentni. Próbujemy też czytać siebie nawzajem na lodowisku - mówił po spotkaniu Sedin.

Fantastyczną dyspozycję utrzymują hokeiści Ottawy Senators, którzy odnotowali dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem po dogrywce pokonali na własnym lodowisku ekipę Montreal Canadiens. Warto zauważyć, że przed rozpoczęciem tej serii, Senators przegrali pięć pojedynków z rzędu. Triumf w tym spotkaniu gospodarzom nie przyszedł jednak łatwo. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była bowiem dogrywka. W niej też decydującym trafieniem popisał się Mike Fisher.

Hokeiści San Jose Sharks zdołali się szybko pozbierać po minimalnej, aczkolwiek bardzo bolesnej porażce przeciwko ekipie Chicago Blackhawks. "Rekiny" minionej nocy bez większych problemów pokonały na własnym lodowisku zespół Minnesoty Wild, który w ostatnim czasie zaskakiwał w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Świetne zawody w ekipie z San Jose rozegrał Patrick Marleau, który zgromadził w tym pojedynku trzy punkty (dwie bramki, jedna asysta). Dla 30-letniego Kanadyjczyka było to 37 trafienie w sezonie. Prowadzi on w klasyfikacji najlepszych strzelców. - Gram na pewnym poziomie i staram się po prostu go utrzymać - przyznał Marleau.

Tempa nie zwalniają gracze Caroliny Hurricanes, którzy odnotowali czwarte zwycięstwo z rzędu. O tym, iż "Huragany" faktycznie mają zakusy na fazę play off, co w dalszym ciągu jednak wydaje się być arcytrudnym zadaniem, może świadczyć fakt, że minionej nocy pokonały ekipę Chicago Blackhawks. Kolejne dobre zawody zaliczył Cam Ward. Golkiper Hurricanes na 41 strzałów tylko dwukrotnie dał się pokonać. - Czuję się bardzo komfortowo, ale ten wynik to też zasługa chłopaków z przodu. Jesteśmy bardziej pewni siebie - powiedział Ward.

Wyniki sobotnich spotkań NHL:

Philadelphia Flyers - New York Islanders 2:1
Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:2 (po dogrywce)
Boston Bruins - Los Angeles Kings 2:3 (po karnych)
Toronto Maple Leafs - Vancouver Canucks 3:5
Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 4:2
St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets 2:3 (po dogrywce)

Anaheim 25 23 7 152 172 57

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.