NHL: Gładkie zwycięstwo Avalanche, asysta Wolskiego

Colorado Avalanche minionej nocy bez większych problemów pokonało ekipę St. Louis Blues 5:2. W zwycięstwie tym swój udział miał Wojtek Wolski. Polak co prawda tym razem bramki nie strzelił, ale za to zaliczył jedną asystę.

Łukasz Żaguń

Po raz dziewiąty z rzędu na wyjeździe wygrali hokeiści San Jose Sharks. Co ciekawe "Rekiny" spisują się dużo lepiej w meczach rozgrywanych poza własnym lodowiskiem. Minionej nocy pokonały ekipę Toronto Maple Leafs 3:2. Decydującym trafieniem w trzeciej tercji popisał się Ryane Clowe. Rywale jednak ani na moment nie przestali atakować bramki strzeżonej przez Jewgienija Nabokowa. Kazach wybronił w tym pojedynku 32 z 34 strzałów. - To Nabby daje nam w każdym meczu szansę na zwycięstwo - chwalił swojego podopiecznego Todd McLellan.

Zespół New Jersey Devils w starciu z ekipą Philadelphii Flyers prowadził już 2:0. To najwyraźniej nieco rozluźniło hokeistów tego klubu. "Diabły" straciły trzy bramki z rzędu i musiały przełknąć gorzką pigułkę. Najbardziej rozkojarzeni hokeiści Devils byli pod koniec drugiej tercji. Wówczas w krótkim odstępie czasu stracili dwie bramki. W ostatniej odsłonie o losach tego starcia zadecydowało trafienie Mike'a Richardsa. - Naprawdę nie jest nam łatwo strzelać bramki - mówił Richards.

Z punktu widzenia polskich kibiców najciekawszym spotkaniem minionej nocy było starcie St. Louis Blues z Colorado Avalanche. Drużyna, w barwach której występuje Wojtek Wolski gładko uporała się ze swoim rywalem. Avalanche dzięki znakomitej drugiej tercji pokonali Blues 5:2. Trzy decydujące o losach meczu trafienia padały między trzecią a siódmą minutą. Był to zabójczy okres dla hokeistów Blues, którzy już do końca spotkania nie zdołali się podnieść.

Polak także miał swój udział w tym zwycięstwie. Co prawda nie udało mu się powtórzyć wyczynu z poprzedniego meczu, w którym to zaliczył swoje 17. trafienie w sezonie, ale i tak zasłużył na pochwały. Zapisał na swoje konto jedną asystę (47. punkt w sezonie - 36. miejsce w rankingu).

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie hokeiści Phoenix Coyotes, którzy rozgromili zespół Edmonton Oilers aż 6:1. Co ciekawe "Kojoty" przez cały czas grają bez jednego ze swoich liderów - Scottiego Upshalla, który boryka się z kontuzją kolana. Rewelacyjne zawody po długim czasie rozegrał Matthew Lombardi, który zaliczył w tym pojedynku aż pięć punktów, a to znaczy, że tylko przy jednym trafieniu Coyotes nie miał udziału. 27-letni Kanadyjczyk zdobył dwie bramki oraz miał trzy asysty. - Myślę, że pokazaliśmy charakter - powiedział po meczu Lombardi.

3. Calgary 29 21 9 150 149 67
4. Minnesota 29 25 4 161 170 62