MŚ w hokeju na trawie: Ważna wygrana Holendrów

Kolejny dzień turnieju w Indiach rozpoczął się od świetnego występu Niemców, którzy dzięki trzem bramkom zdobytym między dwudziestą pierwszą, a dwudziestą siódmą minutą spotkania nie musieli się zbytnio męczyć w meczu z Kanadą.

Mateusz Gotz

Po pierwszej części meczu reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów prowadzili już 4:0, a po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa trafienia autorstwa Floriana Fuchsa, dzięki czemu bez zostawienia zbyt wielu sił na boisku, gładko pokonali Kanadę, która póki co w Indiach nie zachwyca.

W meczu Argentyńczyków z Koreańczykami, po pierwszej dość bezbarwnej części meczu, w której kibice nie obejrzeli bramek, po zmianie stron lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Azji. Pomimo trafienia Facundo Callioniego dającego prowadzenie Argentyńczykom, to hokeiści z Korei cieszyli się ostatecznie z wygranej 2:1, dającej im już cztery punkty w dwóch dotychczasowych meczach.

Na deser kibice zgromadzeni na stadionie w Nowym Dehli obejrzeli potyczkę Holendrów z Nową Zelandią. Pomimo niespodziewanego trafienia Phillipa Burrowsa już w pierwszych sekundach spotkania, gracze z Antypodów niedługo cieszyli się z prowadzenia. Już w następnej akcji Holendrzy doprowadzili do remisu, a jeszcze przed przerwą wypracowali dwubramkową przewagę, między innymi po trafieniu niezawodnego Taeke Taekemy, który z czterema bramkami po dwóch kolejkach zmagań, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji strzelców hokejowego mundialu. Pomimo niezłego tempa meczu, po zmianie stron nie padły kolejne gole i Holendrzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1 oraz liderowania w grupie "A" po dwóch seriach potyczek.