Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zarząd Wojasa Podhale wydał oświadczenie w sprawie zamieszek

Zarząd Sportowej Spółki Akcyjnej Wojas Podhale Nowy Targ wydał oświadczenie w związku z zamieszkami, do których doszło po wtorkowym pojedynku z GKS-em Tychy. Prezes prosi kibiców m.in o niedopuszczenie do zamknięcia lodowiska.
Mateusz Barański
Mateusz Barański

Zarząd SSA Wojas Podhale wyraża dezaprobatę dla zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich minutach i po zakończeniu półfinałowego meczu hokejowego fazy play off z GKS Tychy w dniu 2 marca 2010 roku.

Jest rzeczą niedopuszczalną, by sportowe emocje jakie towarzyszą zmaganiom sportowców wymykały się spod kontroli i przybierały formę, której w żadnym przypadku nie można usprawiedliwić i zaakceptować.

Mecze hokejowe są dla zawodników szansa na zademonstrowanie sportowego kunsztu i wykazanie swojej przewagi nad przeciwnikiem, a dla kibiców okazją do rozrywki i budowania poczucia dumy z osiągnięć własnej drużyny, natomiast w najmniejszym stopniu nie powinny stać się pretekstem do poniżania lub obrażania ludzi reprezentujących stronę przeciwną. Sport powinien łączyć ludzi mających podobne zaintereso-wania, stwarzając okazję do wzajemnych kontaktów i wspólnego spędzania czasu w atmosferze wolnej od uprzedzeń i nienawiści. Stadiony sportowe powinny być nie tylko arenami zmagań sportowców, ale przede wszystkim miejscem wypoczynku i dobrej zabawy dla uczestniczących w zawodach kibiców i ich rodzin. Brak miejsca na widowni dla kibiców drużyny przeciwnej jest działaniem zmierzającym do unicestwienia pozytywnych wartości, które niesie ze sobą sport i wstępem do jego pełnej marginalizacji.

Z tym większym ubolewaniem przyjmujemy zdarzenia, które miały miejsce w trakcie meczu i bezpośrednio po jego zakończeniu, wpisujące się w ten negatywny scenariusz i oddalają nas od realizacji założonych celów sportowych.

Aktualny stan wiedzy o przebiegu incydentu nie pozwala na jednoznaczne precyzowanie ocen, a tym bardziej ferowanie wyroków, niemniej nakazuje uznać je za wysoce naganne, godzące w dobre imię Klubu i mieszkańców naszego Miasta.

Ubolewamy z powodu zaistniałej sytuacji i chcemy korzystając z okazji przeprosić wszystkich, których nawet w najmniejszym stopniu dotknęły skutki niefortunnych zajść oraz obiecać dołożenie wszelkich starań, by podobne zdarzenia nie miały miejsca w przyszłości.

Równocześnie dajemy opór dla wszelkich postaw ksenofobicznych i chuligańskich, w których nie ma miejsca na odmienność racji i manifestowanie swojej odrębności.

Liczymy na publiczną refleksję i wsparcie wszelkich podejmowanych przez Klub starań dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na obiekcie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu oraz na rzecz budowania rodzinnej atmosfery, sprzyjającej uzyskiwaniu przez reprezentujących nas sportowców wyników na miarę swoich możliwości i aspiracji lokalnej społeczności.

Zarząd Sportowej Spółki Akcyjnej WOJAS PODHALE

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własne/ hokej-nowytarg.pl
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×