Grupa B MŚ I Dywizji: Koreańczycy wygrywają na koniec turnieju i degradują Chorwację do II dywizji

Reprezentacja Korei Południowej pokonała Chorwację 5:2 w ostatnim zespołem tych drużyn w Grupy B MŚ I dywizji w hokeju na lodzie. Tym samym Koreańczycy utrzymali się w grupie. Chorwaci za rok zagrają natomiast w II dywizji. Patrząc na postępy chorwackiego hokeja, mogą szybko wrócić wyżej

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bramek Dong Hwan Songa. Co prawda w 10 minucie Marko Lovrencic zdołał pokonać Sung Je Parka, jednak z bramki kontaktowej Chorwaci cieszyli się niecałe dwie minuty. W 12 minucie, Vanję Belicia pokonał bowiem Woo Sang Park. Korea Południowa wygrała tą tercję 3:1.

W drugiej części gry zawodnicy z Azji powiększyli swoje prowadzenie, a w 57 minucie spotkania po bramce Won Jung Kima wyszli na 5:1. Wiadomo było, że to Korea Południowa utrzyma się w I dywizji. Ostatnią bramkę dla Chorwacji w I dywizji na co najmniej dwa lata zdobył jeszcze młody Dominik Kanaet. To jednak tylko zmniejszyło rozmiary porażki - Chorwacja - Korea Południowa 2:5.

Chorwacja - Korea Południowa 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
0:1 - Dong Hwan Song 1'
0:2 - Dong Hwan Song (Hyun Soo Kim, Dong Hwan Kim) 9' PP
1:2 - Marko Lovrenicic (Miro Smerdelj) 10'
1:3 - Woo Sang Prk (Woo Jae Kim, Ki Sung Kim) 12'
1:4 - Ki Sung Kim (Woo Sang Park) 23'
1:5 - Won Jung Kim (Dong Hwan Kim, Yong Jun Lee) 58'
2:5 - Dominik Kanaet (Mislav Blagus) 59'

Chorwacja: V.Belic (Tackovic) - Glavota, Ljubic, Smerdelj, M.Lovrencic, Trstenjak - Brumercik, Chovanec, Novak, Kucera, Zibret - S.Belic, Novosel, Kanaet, Rendulic, Blagus - Sijan, Cunko, Lazic, Grozaj, Lovrencic.

Korea Południowa: Sung Je Park (Hyun Seung Eum) - Woo Jae Kim, Hyun Soo Kim, Woo Sang Park, Ki Sung Kim, Dong Hwan Song - Dong Hwan Kim, Don Ku Lee, Min Ho Cho, Won Jung Kim, Yong Jun Lee - Yoon Hwan Kim, Hyon Ho Oh, Yu Won Lee, Tae An Kwon, Geun Ho Kim - Hyun Mok Hong, Hyun Min Ahn, Han Sung Kim, Sun Il Suh, Seung Jun Lee.

Kary: Chorwacja - 4 min, Korea Południowa - 2 min.

Strzały na bramkę: Chorwacja - 29, Korea Południowa - 23.