MŚ w hokeju: Wysoka wygrana Łotyszy

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Łotwa rozgromiła Norwegię 5:0. Pierwsze zdanie wcale nie jest tu pomyłką, Skandynawowie grali jak równy z równym z Łotyszami, oddali nawet więcej strzałów a mimo to ulegli aż pięcioma bramkami Łotwie.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze dwie tercje to bardzo wyrównana gra z delikatną przewagą Norwegii. Worek z bramkami rozwiązał dopiero w 43. minucie reprezentant Łotwy Lauris Darzins, który wykorzystał świetne nagranie od Kristapsa Sotnieksa. Minęło kolejne pięć minut i Łotysze prowadzili już 2:0, bramkę w przewadze zdobył Martins Cipulis, jednak prawdziwy "Łotysze" sprawili swoim rywalom lanie w ciągu ostatnich dwóch minut. Na 3:0 podwyższył Guntis Galvins, chwilę później Łotysze dostali karę i szkoleniowiec Norwegów postawił wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza - efekt? Czwarta bramka dla Łotwy, której autorem został Janis Sprukts. Kropkę nad i postawił ponownie Galvins, ustalając wynik spotkania na 5:0.

Łotwa - Norwegia 5:0 (0:0,0:0,5:0)

1:0 Lauris Darzins (Kristaps Sotnieks, Andris Dzernis) 43`

2:0 Martins Cipulis (Aleksandrs Nizivijs, Herberts Vasiljevs) 49` PP

3:0 Guntis Galvins (Kaspars Daugavins) 58` PP

4:0 Janis Sprukts 59` - do pustej bramki

5:0 Guntis Galvins (Aleksandrs Jerofejevs) 60`

Łotwa: Masalskis - Rekis, Pujacs, Vasiljevs, Nizivijs, Cipulis - Galvins, Jerofejevs, Sprukts, Karsums, Daugavins - Sotnieks, Kulda, Darzins, Dzernis, Meija - Anderson, Jass, Redlihs, Saulietis, Pecura

Norwegia: Grotnes - Holos, Tollefsen, Thorensen, Zuccarello, Fredriksen - Kaunismaki, Bonsaksen, Lars Erik Spets, Bastiansen, Mathis Olimb - Lokken, Solberg, Lorentzen, Roymark, Forsberg - Csiszar, Henrik Knut Spets, Martinsen, Ken Andre Olimb