Wysokie zwycięstwo gdańszczan na otwarcie sezonu - relacja z meczu MMKS Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk

Gdańscy hokeiści jeszcze w piątek w ramach protestu nie pojechali na mecz Pucharu Polski do Jastrzębia Zdroju, zamiast tego udali się na negocjacje z władzami klubu. Już w niedzielę za to pewnie wygrali pierwszy oficjalny mecz w sezonie.

Grzegorz Zaleski

Stoczniowiec Gdańsk był w tym spotkaniu o wiele skuteczniejszy niż gospodarze, ponadto posiadał w swoich szeregach klasowego bramkarza. Przemysław Odrobny skutecznie powstrzymywał ataki hokeistów MMKS a jego koledzy z pola mogli skutecznie kontrować.

Goście przystąpili do tego meczu z Petrem Janecką w składzie. Czeski napastnik niedawno podpisał roczny kontrakt na występy w Gdańsku i dla swojej nowej drużyny zdobył pierwszą bramkę w oficjalnym meczu nowego sezonu.

Lepiej rozpoczęli mecz gospodarze, którzy w 8 minucie, nieco "na raty" zdobyli prowadzenie. Najpierw na gdańską bramkę uderzał Damian Kapica, Odrobny odbił krążek ale guma trafiła do Mateusza Michalskiego, który zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Był to jednak pierwszy i ostatni gol nowotarżan w niedzielnym meczu, później strzelali już tylko gdańszczanie. Wyrównał już w 10 minucie Janecka, umieszczając krążek pod poprzeczką. W 14 minucie było już 2:1 dla gości a prowadzenie zapewnił gdańszczanom Szymon Marzec, który wymanewrował zawodników MMKS-u i pokonał Mrugałę.

Goście w pierwszej tercji trafiali jeszcze, raz w 19 minucie. Po raz pierwszy w niedzielę trafił do bramki Wojciech Jankowski. "Janek Łowca Bramek" wspólnie z Tomaszem Ziółkowskim stworzyli niezwykle skuteczny i groźny dla gospodarzy duet.

W drugiej tercji to właśnie Ziółkowski skontrował gospodarzy podczas gry gdańszczan w osłabieniu a na 5 minut przed końcem gry, strzałem pod poprzeczkę, wynik meczu ustalił Wojciech Jankowski.

MMKS Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Bramki:
1:0 Mateusz Michalski, Damian Kapica 8` (5/4)
1:1 Petr Janecka 10` (5/5)
1:2 Szymon Marzec 14` (5/5)
1:3 Wojciech Jankowski, Tomasz Ziółkowski, Szymon Marzec 19` (5/5)
1:4 Tomasz Ziółkowski, Wojciech Jankowski 26` (4/5)
1:5 Wojciech Jankowski, Tomasz Ziółkowski 55` (5/5)

MMKS Podhale: Mrugała (od 20: 01 Furca); Łabuz - K. Kapica - Kmiecik - K. Bryniczka - D. Kapica, Dutka - W. Bryniczka - Malasiński - Kolusz - Michalski, Gaj - Sulka - Ziętara - Neupauer - Bomba, Cecuła - Marek - Szumal - Puławski - Tylka.

Stoczniowiec: Odrobny; Kostecki - Kwieciński - Skutchan - Janecka - Steber, , Smeja - Kabat - Marzec - Ziółkowski - Jankowski, Rompkowski - Maciejewski - M.Wróbel - B.Wróbel - Wróblewski.

Kary: MMKS - 33 min.; Stoczniowiec - 24 min.

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski oraz Patryk Kasprzyk, Marcin Młynarski.