KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lider gromi - relacja z meczu Nesta Toruń - Naprzód Janów CLJ

Hokeiści Nesty Toruń wciąż pozostają poza zasięgiem. Nie pozwolili rywalom z Janowa strzelić nawet honorowej bramki. Doświadczenie gospodarzy i rutyna wzięła górę nad ambicją młodych zawodników z Janowa. Aż pięciu toruńskich zawodników zdobyło co najmniej trzy gole.

Paulina Szulc
Paulina Szulc

Tegoroczny rekord Nesty ustanowiony w piątej kolejce rozgrywek I ligi, kiedy to torunianie pokonali Sielec Sosnowiec aż 19 do 2, został pobity. Już od pierwszych sekund spotkania to torunianie dyktowali warunki na lodzie. Nie pozwalali rywalom zbyt często wjeżdżać do ich strefy obronnej. Za to sami często zawiązywali akcję pod bramką Sebastiana Szczypińskiego. Kapitan gospodarzy, Przemysław Bomastek kilkakrotnie próbował pokonać golkipera Naprzodu, ale bezskutecznie. Również Mateuszowi Wiśniewskiemu oraz Danielowi Minge nie udało się wykorzystać błędu janowskich obrońców. Jednakże chwilę później Minge wyciągnął wnioski i otworzył wynik. Janowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę. Jakub Piper nie trafił w światło bramki, zaś krążek wystrzelony z niebieskiej linii przez Dawida Bajera został zatrzymany przez Tomasza Witkowskiego. Nesta nie pozwalała rywalom zbyt często próbować swoich sił w starciu z toruńskim bramkarzem.

Torunianie szybko przeszli do ofensywy. Wiśniewskiemu i Minge udało się zawiązać akcję, która skończyła się zdobytym golem. Michał Bojarski szybko chciał odpowiedzieć, jednakże jego akcja została udaremniona przez faulującego go Edgarsa Adamovicsa. Goście nie wykorzystali okazji gry w przewadze. Bartłomiej Krzywda próbował bezskutecznie umieścić krążek w siatce torunian. Za to już chwilę później za sprawą Wiśniewskiego na koncie Nesty była trzecia bramka. Druga i trzecia tercja, gdzie padło po jedenaście bramek w każdej, bardziej już przypominały trening strzelecki. Na otwarcie drugiej odsłony, torunianie prawie co minutę zdobywali gola za sprawą Bomastka, Minge Łukasza Chrzanowskiego, Adamovicsa oraz Michała Wieczorka.

W związku z tym, że wynik był niezagrożony, toruńscy włodarze na drugą część meczu postanowili desygnować Miłosza Ciesielskiego, który miał zaledwie kilka okazji by zainterweniować. Pomimo ogromnej przewagi, młodzi janowianie nie starali się nadrabiać nieczystymi zagraniami. W tej tercji skuteczne akcje zakończone bramką przeprowadzili Minge, Wieczorek, Chrzanowski, dwukrotnie Wiśniewski oraz Adamovics.Trzecia tercja bardzo przypominała poprzednią. Toruńscy hokeiści byli poza zasięgiem i co chwila powiększali wynik. Zaczęło się od gola zdobytego w przewadze przez Arkadiusza Marmurowicza. Chwilę później akcja Bomastka skończyła się pokonaniem Szczypińskiego. Sukces kolegi w tej samej minucie powtórzył ponownie Marmurowicz.

Piątego gola sobotniego wieczoru zapisał sobie Wiśniewski, który do pokonania janowskiego golkipera wykorzystał dobrą pozycję oraz celne podanie Miłosza Lidtke. Kolejnym strzelcem już dziewiętnastej bramki został Chrzanowski. Dwudziesty gol strzelony przez Daniela Minge świadczył o poziomie meczu, który został oddany, kiedy Nesta grała w podwójnym osłabieniu. Strzelcami pięciu ostatnich bramek byli Kuchnicki, Kamil Kalinowski, Piotr Huzarski, Wieczorek oraz Bomastek.

Nesta Toruń - KKS Naprzód Janów CLJ 25:0 (3:0, 11:0, 11:0)
1:0 - Daniel Minge 5'
2:0 - Mateusz Wiśniewski (Daniel Minge) 9'
3:0 - Mateusz Wiśniewski (Daniel Minge, Tomasz Chyliński) 14'
4:0 - Przemysław Bomastek (Piotr Huzarski) 20'
5:0 - Daniel Minge (Mateusz Wiśniewski, Michał Porębski) 21'
6:0 - Łukasz Chrzanowski 23'
7:0 - Edgars Adamovics (Mariusz Kuchnicki, Arkadiusz Marmurowicz) 24'
8:0 - Michał Wieczorek (Michał Kalinowski) 25'
9:0 - Daniel Minge (Tomasz Chyliński) 29'
10:0 - Michał Wieczorek (Kamil Kalinowski) 30 '
11:0 - Łukasz Chrzanowski (Michał Wieczorek, Kamil Kalinowski) 33'
12:0 - Mateusz Wiśniewski (Tomasz Chyliński) 35'
13:0 - Edgars Adamovics (Przemysław Bomastek) 38' 5/4
14:0 - Mateusz Wiśniewski (Michał Porębski) 38'
15:0 - Arkadiusz Marmurowicz (Przemysław Bomastek, Mariusz Kuchnicki) 41' 5/4
16:0 - Przemysław Bomastek (Mariusz Kuchnicki) 44'
17:0 - Arkadiusz Marmurowicz (Przemysław Bomastek, Piotr Winiarski) 44'
18:0 - Mateusz Wiśniewski (Miłosz Lidtke) 45'
19:0 - Łukasz Chrzanowski (Michał Wieczorek, Kamil Kalinowski) 47' 4/5
20:0 - Daniel Minge (Michał Porębski) 48' 3/5
21:0 - Mariusz Kuchnicki (Kamil Kalinowski) 54'
22:0 - Kamil Kalinowski (Łukasz Chrzanowski) 54' 5/4
23:0 - Piotr Huzarski (Przemysław Bomastek, Mariusz Kuchnicki) 55'
24:0 - Michał Wieczorek (Michał Kalinowski, Kamil Kalinowski) 58'
25:0 - Przemysław Bomastek (Arkadiusz Marmurowicz) 59'

Strzały: 64:15.

Składy:

Nesta Toruń: Tomasz Witkowski (od 30 ' Miłosz Ciesielski) - Piotr Huzarski, Edgars Adamovics, Przemysław Bomastek, Mariusz Kuchnicki, Arkadiusz Marmurowicz - Miłosz Lidtke, Michał Porębski, Mateusz Wiśniewski, Tomasz Chyliński, Daniel Minge - Adrian Pietras, Łukasz Chrzanowski, Michał Wieczorek, Kamil Kalinowski, Michał Kalinowski - Piotr Winiarski.

KKS Naprzód Janów CLJ: Sebastian Szczypiński - Marek Kosakowski, Dawid Bajer, Michał Bojarski, Mateusz Kucharkiewicz, Piotr Czekański - Jakub Piper, Karol Grzeszczak, Łukasz Barutowicz, Damian Ziomek, Bartłomiej Krzywda - Adrian Jurczyk, Dawid Dyka, Elwis Mendek, Kamil Zielosko.

Kary: Nesta Toruń - 12 minut, KKS Naprzód Janów CLJ - 10 minut.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (sędzia główny) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

Widzów: 200.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×