Sanok odprawił Unię - relacja z meczu Ciarko KH Sanok Aksam Unia Oświęcim

W 12. kolejce PLH Aksam Unia Oświęcim przegrała w Sanoku z miejscowym Ciarko KH 3:5. Gospodarze zadali ostateczny cios w końcówce meczu, wykorzystując grę w liczebnej przewadze.

Radosław Kozłowski

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Milana Jancuski. Już po trzech minutach prowadzili dwoma bramkami, a na listę strzelców wpisali się Michał Radwański i Martin Vozdecky.

Oświęcimianie kontaktowego gola zdobyli po pięknej akcji Roberta Krajciego. Słowacki skrzydłowy świetnie wymanewrował Michała Plaskiewicza i ze stoickim spokojem umieścił krążek w siatce. Straty odrobił Waldemar Klisiak, który dobił uderzenie Petera Tabacka.

Nieskutecznością raził zwłaszcza Robert Krajci. Słowacki skrzydłowy w pojedynkę mógł rozstrzygnąć o losach spotkania. Nie popisali się także obaj oświęcimscy bramkarze, którym przytrafił się słabszy dzień i kilka niepewnych interwencji. Zborowski zakończył spotkanie w trzeciej minucie, a Witek w sobie tylko znany sposób przepuścił uderzenie Dziubińskiego.

W drugiej i na początku trzeciej odsłony oświęcimianie mieli rywali jak na widelcu, ale nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Zdecydowanie więcej zimnej krwi wykazali sanoczanie, którzy w 58. minucie przesądzili o losach spotkania.

Ciarko KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
5:3 - Dariusz Gruszka 59' 5/4

Ciarko KH: Plaskiewicz – Ivicic (2), Kubat; Vozdecky, Zapała, Radwański (2) – Suur, Rąpała (4); Gruszka (2), Dziubiński, Malasiński (2) – Gurican, Owczarek; Milan, Słowakiewicz, Mermer – Bigos, Koseda; Poziomkowski, Wilusz, Strzyżowski (2).
Trener: Milan Jancuska

Aksam Unia: Zborowski (od 2:38 Witek) – Piekarski, Zatko (2); Riha (4), Modrzejewski (6), Krajci – A. Kowalówka (2), Gallo (2); Tabacek, Jakubik, Klisiak – Dronia, Połącarz; Radwan, Stachura (2), Sękowski.
Trener: Ladislav Spisiak

Sędziowali: Dzięciołowski – Młynarski, Madeksza.
Kary: 14-18
Widzów: ok. 2500