Rozstrzelany Naprzód i shootout Plaskiewicza - relacja z meczu Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów

Licznie zgromadzeni w niedzielny wieczór sympatycy sanockiej drużyny ujrzeli grad bramek. Tym razem wpadały one jednak tylko do bramki Naprzodu. Ciarko KH znów wygrało na Arenie Sanok i tym samym passa zwycięstw na własnym lodzie została podtrzymana

Michał Zieliński

Początek spotkania nie zapowiadał dalszego przebiegu wydarzeń. Pierwszą groźną sytuację wypracowali zawodnicy Akuny. Tomasz Jóźwik podał przed bramkę strzeżoną w tym dniu przez Michała Plaskiewicza tam skutecznie w obronie jednak zagrali zawodnicy gospodarzy blokując nadjeżdżającego przeciwnika. Chwilę później jednak grający w przewadze gospodarze wychodzą na prowadzenie grając w przewadze jednego zawodnika. Przytomnie przed bramką zachował się pracowity w tym dniu Maciej Mermer, który strzałem przy słupku, tuż przy prawym parkanie Michała Elżbieciaka umieszcza krążek w bramce zawodników Naprzodu.

Chwilę później Martin Ivicic mógł podwyższyć na 2:0 lecz krążek trafił w poprzeczkę. Kolejną okazję w 7 min zmarnował Krzysztof Zapała, który nie wykorzystał idealnego podania wzdłuż bramki od Martina Vozdeckiego. Co nie udało się Zapale dosłownie minutę później na bramkę zamienił Michał Radwański - idealnym podaniem obsłużył go rozgrywający dziś bardzo dobre spotkanie Ivicic. W 14 min Vozdecky zmarnował sytuację sam na sam z Elżbieciakiem przenosząc krążek nad bramką. Na minutę przed końcem Michał Radwański kieruje odbity przez bramkarza strzał do bramki rywali i jest 3:0.

Druga odsłona rozpoczęła się dosłownie jak początek tego spotkania. To właśnie goście stanęli przed szansą zdobycia pierwszej dla nich bramki lecz i tym razem sztuka ta się im nie udała. 22 minuta, to popis Dariusza Gruszki, który wywalczył krążek w tercji Akuny, objechał bramkę i "wpakował" krążek do bramki rywali.  Kilka następnych minut to niewykorzystane sytuacje Piotra Poziomkowskiego, Ivicica, Radwańskiego oraz  Vozdeckiego. Z minuty na minuty przewaga Ciarko rosła i tylko dzięki dobrej postawie w bramce Elżbieciaka oraz temu, że strzały sanoczan lądowały głównie na bramkarzu oraz tuż obok bramki, Naprzód przegrywał 4:0. Jednak w 28 min Tomasz Malasiński znajduje miejsce obok Elżbieciaka i jest 5:0. W odpowiedzi Jóźwik ale obok bramki. W 35 min potężny strzał Dimitra Suura z 6 metra ląduje w Janowskiej bramce. W końcówce tej odsłony Michał Gryc chciał zaskoczyć Plaskiewicza, ale ten był na posterunku.

Trzecia tercja to usilne dążenie sanoczan do podwyższenia wyniku, który i tak w tej chwili był już wysoki. Najpierw Radwański  zmarnował kolejny raz stuprocentową sytuacje. W 43 min Piotr Koseda oraz Mateusz Wilusz próbowali pokonać bramkarza drużyny gości, lecz i tym razem górą Elżbieciak. Pięć minut później potężny strzał Suura i krążek zatrzepotał w siatce. W 48 minucie na tablicy było już 8:0 - akcję Vozdeckiego strzałem praktycznie do pustej już bramki zakończył Radwański. Kilka minut po tej bramce nastąpiła krótka przerwa gdyż trafiony Plaskiewicz krążkiem w kask musiał przy pomocy kolegów poprawić zapięcie kasku. W poprzedniej akcji swoją szansę na zdobycie choćby honorowej bramki zmarnował Artur Ślusarczyk.

Po chwili Ivicic znalazł się w sytuacji sam na sam ale i tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem. Co nie udało się Martinowi zakończył po akcji Malasińskiego z Gruszką - Bogusław Rąpała.  Kropkę nad i, a zarazem 10 trafienie po indywidualnej akcji - pokonując w bezpośrednim pojedynku Elżbieciaka postawił Dariusz Gruszka. Sanoczanie mieli jeszcze szanse na podwyższenie rezultatu jednak wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie wynikiem 10:0 Ciarko KH Sanok pokonało Akunę Naprzód Janów.

Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)
1:0 - Maciej Mermer (Wojciech Milan) 3'  5/4
2:0 - Michał Radwański (Marin Ivicic, Krzysztof Zapała) 8'  5/5
3:0 - Michał Radwański (Martin Vozdecky, Zoltan Kubat) 19'  5/5
4:0 - Krystian Dziubiński 22'  4/5
5:0 - Tomasz Malasiński (Dawid Słowakiewicz, Krystian Dziubiński) 28' 5/5
6:0 - Dimitri Suur (Bogusław Rąpała, Krystian Dziubiński) 36' 5/3
7:0 - Dimitri Suur (Krystian Dziubiński, Bogusław Rąpała) 47' 5/4