Popis strzelecki Krala - relacja z meczu JKH GKS Jastrzębie - KTH Krynica

Kolejny w tym sezonie mecz JKH GKS Jastrzębie i KTH Krynica kończy się pogromem. W zaległym spotkaniu 23. kolejki jastrzębianie nie dali beniaminkowi żadnych szans, pokonując KTH aż 12:2 (3:0, 4:2, 5:0). W rolę kata wcielił się Richard Kral, autor czterech goli i dwóch asyst.

Mariusz Wójcik

W pierwszej odsłonie warunki gry dyktował faworyt wtorkowego pojedynku, JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze zdołali w pierwszej odsłonie odskoczyć od niżej notowanego rywala na trzy bramki. W czwartej minucie wynik meczu otworzył Marcin Słodczyk, poprawiając strzał Bartosza Dąbkowskiego. Pięć minut później strzałem z niebieskiej popisał się Adrian Labryga, podwyższając na 2:0. Trzeciego gola dla JKH dołożył Mateusz Danieluk, skutecznie poprawiając swój poprzedni, nieudany strzał.

Kolejna odsłona to praktycznie popis jednego aktora. Doświadczony czeski napastnik JKH aż trzykrotnie wpisał się w drugiej tercji na listę strzelców. Raz tej sztuki dokonał Maciej Urbanowicz. Po czterdziestu minutach zmienił się również dorobek strzelecki zespołu gości, którzy potrafili dwukrotnie pokonać golkipera JKH, Kamila Kosowskiego. W 36. minucie dokonał tego Milan Ovsak, a cztery minuty później krążek w siatce umieścił Robert Kostecki.

W decydującej odsłonie jastrzębianie skończyli to, co rozpoczęli w pierwszej i drugiej odsłonie. Swój popis strzelecki kontynuował Richard Kral zapisując przy swoim nazwisku czwartego gola. Równo w 50. minucie dziewiąte już trafienie dla JKH dołożył imiennik Krala, Bordowski, przybliżając wynik o dwucyfrowego. W ostatnich minutach sposób na Bartosza Stepokurę znajdowali już tylko Polacy. Po golach Mateusza Danieluka, Macieja Urbanowicza i Adriana Labrygi gospodarze poprzestali ostatecznie na dwunastu trafieniach, po raz kolejny wysoko rozbijając KTH Krynica na własnym lodowisku (W pierwszej rundzie Krynica przegrała w Jastrzębiu 4:15 - przyp. red.).

JKH GKS Jastrzębie - KTH Krynica 12:2 (3:0, 4:2, 5:0)
12:2 - Adrian Labryga (Arkadiusz Kąkol, Rafał Bernacki) 59'

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Feć - nie grał) - Górny, Rimmel, Lipina (2), Kral, Danieluk - Galant (2), Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Furo - Labryga, Bryk, Kulas, Szczurek, Bordowski - Pastryk, Bernacki, Kąkol.

KTH Krynica: Stepokura (Skórski - nie grał) - Ovsak (4), Kasperczyk (2), Horny, Dubel (10), Bucek (2) - Pach, Strach, Brocławik, Kostecki, Zabawa - Kruczek, Myjak (2), Cieślicki (2), Bryła (2), Żołnierczyk - Dudzik, Zieliński.

Kary: JKH - 4 minut, KTH -26 (w tym 10 minut Mateusz Dubel).

Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Mateusz Bucki, Mariusz Pilarski (liniowi).