Play-off oddala się od Stolicy - relacja z meczu Mazowsze Legia Warszawa - Orlik Opole

W niedzielnym meczu hokejowej pierwszej ligi UHKS Mazowsze Legia uległa MUKS Orlik Opole 5:6. O zwycięstwie gości zadecydowała dogrywka. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie nie potrafili utrzymać wypracowanej przewagi z pierwszych dwóch tercji.

Paweł Kołodziejczak

Spotkanie co prawda zaczęło się bardzo dobrze dla hokeistów z Warszawy, którzy po hat-tricku Mateusza Bepierszcza prowadzili z Orlikiem Opole już 4:1. Wtedy nikt nie spodziewał się, że sytuacja na warszawskim lodowisku tak diametralnie się zmieni.

Sygnał do ataku dał Krzysztof Cwykiel. Opolanin najpierw zdobył jedyną bramkę w drugiej tercji, a następnie po zespołowej akcji w 41 minucie doprowadził do rezultatu 4:3! Sam początek ostatniej części gry, to popisowa gra opolan, którzy po kolejnych trafieniach Tomasza Siwiaka i Sebastiana Szydło już w 43 minucie wyszli na prowadzenie. Warszawianom za sprawą Patryka Wąsińskiego, dla którego była to druga bramka w meczu udało się jednak doprowadzić do remisu i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej zimną krew zachowali goście, którzy po trafieniu Bartłomieja Zdrojewskiego w ostatniej minucie dogrywki odnieśli ważne zwycięstwo w Stolicy.

UHKS Mazowsze Legia Warszawa - MUKS Orlik Opole 5:6 (4:1, 0:1, 1:3, 0:1)
1:0 - Patryk Wąsiński (Grzegorz Rostkowski) 3'
1:1 - Tomasz Sznotala (Krzysztof Zwierz) 7'
2:1 - Mateusz Bepierszcz (Filip Komorski, Jarosław Grzeski) 8'
3:1 - Mateusz Bepierszcz (Łukasz Bułanowski) 13' 5/4
4:1 - Mateusz Bepierszcz 18' 4/5
4:2 - Krzysztof Cwykiel (Bartłomiej Zdrojewski) 33' 5/3
4:3 - Krzysztof Cwykiel (Krzysztof Zwierz, Łukasz Korzeniowski) 41'