Kryniczanie utrzymali się w PLH - relacja z meczu HC GKS Katowice - KTH Krynica

Awans do Polskiej Ligi Hokejowej okazał się dla drużyny HC GKS-u Katowice zbyt wymagającym wyzwaniem. Katowiczanie przegrali czwarty mecz, tym razem na własnym lodzie 2:4. Tym samym miejsce w PLH zachowała drużyna KTH Krynica-Zdrój.

W tym artykule dowiesz się o:

Decydujące spotkanie od początku nie dostarczało oczekiwanych emocji i drużyny nie potrafiły wyprowadzić bramkowej akcji, wymieniając się krążkiem nawzajem. Pierwszą szansę na strzelenie bramki miał Marcin Frączek, jednak nie trafił celnie w bramkę. Zemściło się to na katowiczanach i Petr Strach zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu.

Na drugie trafienie trzeba było czekać do 31 minuty, gdyż znakomicie w barwach krynickiej drużyny bronił Michal Elżbieciak, który nie dał się zaskoczyć zawodnikom z Katowic. W końcu jednak po zespołowej akcji HC GKS-u Grzegorz Pidło znalazł miejsce do bramki KTH i wyrównał wynik spotkania. Dwie kolejne bramki w drugiej tercji zdobyli jednak kryniczanie, którzy najpierw wykorzystali grę w podwójnej przewadze, a w ostatniej minucie drugiej części gry pod naporem strzałów KTH ugiął się Szymon Noworyta i kryniczanie po bramce Karela Hornego wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Gdy kolejną bramkę dla swojego klubu zdobył Maciej Szewczyk, podwyższając stan spotkania na 4:1 stało się jasne, że cud musiałby się zdarzyć, aby w takiej sytuacji HC GKS mogło awansować do Polskiej Ligi Hokejowej. Mimo to się nie poddawali, czego dowodem jest strzał w poprzeczkę Roberta Grobarczyka i w końcu ostatnia bramka w tym sezonie, której autorem był Tomasz Cichoń. Zdjęcie bramkarza przez Jacka Płachtę nie pomogło i KTH wygrało w Katowicach, utrzymując się w elicie.

HC GKS Katowice - KTH Krynica 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

0:1 - Petr Strach (Grzegorz Horowski, Mateusz Dubel) 4'

1:1 - Grzegorz Pidło (Tomasz Koszarek, Adam Domogała) 31'

1:2 - Petr Strach 33' 5/3

1:3 - Karel Horny (Martin Bucek) 40'

1:4 - Maciej Szewczyk (Martin Bucek, Petr Strach) 42' 5/4

2:4 - Tomasz Cichoń (Marcin Frączek, Robert Grobarzyk) 56' 5/4

HC GKS: Noworyta - Rasikoń, Urban, Frączek, Cichoń, Gawlina, Krzemień, Obstarczyk, Bernaś, Szymański, Fonfara, Petrychenko, Dominiczewski, Pidło, Koszarek, Domogała, Grelich, Artymowycz, Grobarczyk.

KS KTH: Elżbieciak, Stepokura - Ovšak, Myjak, Horný, Szewczyk, Buček - Štrach, Kozak, Brocławik, M.Dubel, Horowski - D.Kruczek, Kurz, Cieślicki, Bryła, Zabawa oraz Dudzik, Zieliński .

Widzów: 400.

Stan rywalizacji: 0:4, zespół KTH Krynica zapewnił sobie utrzymanie w Polskiej Lidze Hokejowej.