MŚ w hokeju do lat 18: Duńczycy rozstrzelali biało-czerwonych

Po porażce ze Słowenią, kolejne spotkanie przegrała reprezentacja Polski do lat 18 w meczu Mistrzostw Świata I Dywizji w hokeju na lodzie. Tym razem młodzi Polacy przegrali z Danią 2:6.

Michał Gałęzewski

Polacy mieli bardzo słabe wejście w mecz, gdyż pierwsze dwie bramki stracili już w ciągu pierwszych 66 sekund, kiedy to Mateusza Skrabalaka pokonali Patrick Russell i Nickolaj Jepsen i stało się jasne, że Polakom będzie bardzo trudno pokonać Danię, której seniorzy występują aktualnie w elicie.

Przez cały mecz rozgrywany w słoweńskim Mariborze, dużą przewagę mieli Duńczycy, którzy w trakcie meczu oddali aż 57 strzałów, przy zaledwie 16 strzałach młodych Polaków. Na domiar złego przy stanie 3:0, w 30 minucie spotkania karę meczu otrzymał Filip Starzyński - kapitan biało-czerwonych, po czym bramkę w przewadze na 4:0 zdobył Jonas Sass.

Dzięki grom w przewadze podopiecznym Andrzeja Masewicza udało się co prawda zdobyć dwie bramki, których autorami byli Piotr Huzarski i Jakub Gimiński, jednak ostatecznie Dania wygrała aż 6:2. Następny mecz Polacy rozegrają w piątek, 15 kwietnia przeciwko Białorusi, natomiast turniej zakończą w sobotę meczem z Francją. Przypomnijmy, że Polacy wygrali pierwszy mecz przeciwko Korei Południowej.

6:2 - Sebastian Ehlers (Jonas Sass) 58'

Dania: Feuk (Jakobsen, nie grał) - Thode, Bergholt, Sondergaard, Mi.Hojbjerg, Ma.Hojbjerg - Knudsen, Spelling, Russell, Meyer, Sorensen - Lindhoj, Bau, Rasmussen, Sass, Ehlers - Madsen, Lauridsen, Jepsen, Linnet, Kisum.

Polska: Skrabalak (Białek, nie grał) - Gimiński, Stasiewicz, Huzarski, Starzyński, Pesta - Bułanowski, Szaniawski, Sordon, Pawelski, Domogała - Gacek, Baca, Gaczoł, Kapica, Zarotyński - Stopiński, Wiśniewski, Kalinowski, Ł.Nalewajka, R.Nalewajka.

Kary: Dania - 28 min (w tym 10 minut dla Jonasa Sassa), Polska - 41 min (w tym kara meczu dla Filipa Stopińskiego).

Strzały: Dania - 57 (18, 18, 21), Polska - 16 (6, 3, 7).

Sędziowie: Igor Tsernoshov (Estonia) - Andreas Hutter (Austria), Tilen Pahor (Słowenia).