MŚ w hokeju: Pierwsze zwycięstwo wicemistrzów świata

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Upatrywani za jednego z faworytów mistrzostw, hokeiści Rosji po porażce z Niemcami, niesamowicie "męczyli się" z drużyną Słowenii, którą widziano jako ekipę broniącą się przed spadkiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Rosjanie zamiast prostymi środkami dążyć do celu konstruowali "kombinowane" akcje, które nie przynosiły spodziewanych efektów. W pierwszej tercji prowadzenie objęli wicemistrzowie świata po golu Witalija Atiuszowa w przewadze.

Później żadna ze stron mimo nadarzających się okazji nie potrafiła zmienić rezultatu. Dopiero w połowie meczu wyrównali Słoweńcy.

Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się w trzeciej odsłonie. Najpierw hokeiści Słowenii po raz drugi w meczu doszli rywali (2:2), jednak w kolejnych minutach skuteczniejsi byli wicemistrzowie świata. W ciągu niespełna 40 sekund wyszli na prowadzenie 4:2.

Wydawało się, że po takim ciosie ich rywale nie podniosą się. Nic takiego się jednak nie stało. Słoweńcy po raz trzeci doprowadzili do remisu (4:4). Ostatnie słowo należało jednak do bardziej dojrzałych technicznie Rosjan. W 57 minucie na ponowne prowadzenie wyprowadził Rosjan Aleksander Radułow a w ostatniej minucie wynik ustalił Siergiej Zinowiew.

6:4 - Siergiej Zinowiew (Denis Żaripow, Aleksander Radułow) 60`

Rosja: Nabokow (Barulin) - Nikulin, Biełow, Żaripow, Zinowiew (2), Morozow - Atiuszow, Tjutin, Tereszenko, Radułow, Kowalczuk (2) - Kalinin, Korniejew, Artiuchin (2), Kajgorodow (2), Afinogenow - Kulikow, Jemielin (25), Gorowikow, Kuliomin, Tarasenko.

Słowenia: Hocevar (Kristan) - Kuznik, D.Rodman (2), Razingar, M.Rodman (2), Kranjc - Gregorc, Robcar, Jeglić, Tocar, Sabolić - Tavzelj, Pretnar, Sivic, Pance, Pajić - Dervarić, Kovacević, Hocevar (2), Golicić, Hebar.

Kary: Rosja - 33 min., Słowenia - 6 min.

Sędziowali: Danny Kurman (Szwajcaria), Soeren Persson (Szwecja) oraz Christian Tillerkvist - Jonsson (szwecja), Miroslav Valach (Słowacja)