MŚ w hokeju: Kanadyjskie gwiazdy minimalnie lepsze od Szwajcarii

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Świetnie grająca drużyna Szwajcarii mogła zostać pierwszym pogromcą Kanadyjczyków podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Mogła, ale faworyci w decydującym momencie udowodnili swoją wyższość nad rywalem.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku spotkania Szwajcarzy chcieli pokazać, że Kanada to zespół jak najbardziej "do pokonania". Po pierwszej tercji prowadzili 1:0. Druga odsłona to lepsza gra faworytów meczu i dwie zdobyte bramki wydawały się być tylko początkiem popisów strzeleckich Kanadyjczyków. Nic bardziej mylnego. Trzecia tercja była świetnym widowiskiem i nawet gol na 3:2 dla Kanady, strzelony 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry nie podłamał Helwetów. Doprowadzili oni do dogrywki, w której prawdopodobnie zabrakło im już sił i ulegli 3:4.

Kanada - Szwajcaria 4:3 po dogrywce (0:1, 2:0, 1:2, 1:0)

0:1 - Raphael Diaz (Victor Stancescu, Romano Lemm) 13' 5/5

1:1 - Jordan Eberle (Evander Kane) 32' 5/5

2:1 - John Tavares 37' 5/5

2:2 - Felicien du Bois (Luca Sbisa, Ryan Gardner) 49' 5/5

3:2 - Chris Stewart (Travis Zajac) 57' 5/5

3:3 - Andres Ambuhl (Julien Vauclair) 59' 5/5

4:3 - Alex Pietrangelo (Travis Zajac) 65' 5/5

Kanada: Reimer (Dubnyk) - Phaneuf, Burns, Zajac, Ladd, Clutterbuck - Schenn, Methot, Neal, Nash, Duchene - Gragnani, Pietrangelo, Kane, Eberle, Spezza - Scalzo, Colaiacovo, Tavares, Stewart, Skinner

Trener: Ken Hitchcock

Szwajcaria: Genoni (Stephan) - Diaz, Bezina, Pluss, Ruthemann, Gardner - Gerber, du Bois, Ambuhl, Monnet, Sprunger - Vauclair, Furrer, Trachsler, Lotscher, Moser - Sbisa, Stanscescu, Bieber, Lemm