MŚ w hokeju: Skuteczność ważniejsza od ilości strzałów

Reprezentacja Czech pokonała Niemców 5:2 w meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Nasi południowi sąsiedzi wygrali przede wszystkim dzięki znakomitej skuteczności, którą zaprezentowali szczególnie w drugiej tercji spotkania.

W tym artykule dowiesz się o:

W trakcie meczu Niemcy strzelali aż 42 razy na bramkę Jakuba Stepanka, przy zaledwie 22 strzałach Czechów. Mimo wszystko to zawodnicy z Czech zdecydowanie wygrali spotkanie. Duży wpływ miała na to skuteczna gra w przewagach w drugiej tercji spotkania, kiedy to grając pięciu na czterech, bramki zdobywali Karel Rachunek i Tomas Plekanec. W ostatniej części gry goście urządzili sobie prawdziwy ostrzał na bramkę rywali, ale jedyną bramkę zdobył Thomas Greilinger i Niemcy odnieśli porażkę.

Niemcy - Czechy 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

0:1 - Tomas Plekanec (Jaromir Jagr) 1'

1:1 - John Tripp (Kevin Lavallee, Frank Hordler) 2'

1:2 - Michael Frolik (Jiri Novotny, Petr Hubacek) 11'

1:3 - Karel Rachunek (Jaromir Jagr, Romen Cervenka) 23' 5/4

1:4 - Tomas Plekanec (Jaromir Jagr, Roman Cervenka) 36' 5/4

1:5 - Patrik Elias (Petr Prucha, Martin Havlat) 37'

2:5 - Thomas Greilinger (Alexander Barta, Daniel Kreutzer) 59' 5/4

Niemcy: Endras (Patzold) - Krueger, Dietrich, Wolf, Hospelt, Rankel - Holzer, Braun, Muller, Reimer, Ullmann - Lavallee, Hordler, Kreutzer, Barta, Greilinger - Reul, Goc, Tipp, Schutz, Gogulla.

Czechy: Stepanek (Kovar) - Michalek, Rachunek, Cervenka, Jagr, Plekanec - Zidlicky, Skoula, Havlat, Elias, Prucha - Krajicek, Caslava, Marek, Rolinek, Voracek oraz Nemec, Hubacek, Novotny, Frolik.