Trzy trafienia Ziółkowskiego - relacja ze sparingu Nesta Karawela Toruń - Kadra U20

Nesta Karawela Toruń rozegrała towarzyskie spotkanie z kadrą U20, która przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Toruniu. Gospodarze zdecydowanie wygrali z młodszymi kolegami z reprezentacji 7:4.

Paulina Szulc

Już od początku spotkania to torunianie przejęli krążek i w większości nie dopuszczali do niego rywali. Bardziej doświadczeni zawodnicy ogrywali młodszych kolegów. Częściej zawiązywali składne akcje, które zamieniali na gole. Jako pierwszemu udała się ta sztuka Wojciechowi Jankowskiemu.

Chwilę później Paweł Połącarz pokonał Sebastiana Mrugałę strzałem w okienko. Trzeciego gola dołożył w tej tercji Kamil Gościmiński. Pod koniec odsłony hokeiści kadry zaczęli odrabiać straty i już na początku drugiej tercji wyszli na prowadzenie za sprawą goli zdobytych przez dwukrotnie Michała Kalinowskiego, zawodnika miejscowego klubu MKS Sokoły, Łukasza Nalewajke oraz Kamila Pawlika.

Do wyrównania doprowadził Tomasz Ziółkowski. W trzeciej tercji zaś ponownie wychowanek Stoczniowca wykorzystał okres gry w przewadze, zdobywając swojego drugiego gola tego dnia. Przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Dawid Maj, a Ziółkowski zamknął wynik.

Nesta Karawela Toruń - Kadra U20 7:4 (3:2, 1:2, 3:0)

Strzały: 31:28.

Nesta Karawela Toruń: Wąsik - Bluks, Koseda, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Lidtke, Jankowski, Ziółkowski, Połącarz - Gaisins, Maj, Gościmiński, Chrzanowski, Minge - Porębski, Husak, Chyliński, Pieniak.

Kadra U20: Mrugała (Kuchniarz) - Huzarski, Sznotala, Pawlik, Szymański, Baca - Gacek, Gaczoł, Zartyński, Kapica, Mienkina - Kran, Ciura, Demkowicz, Kalinowski K., Kalinowski M. - Wehman, Szacel, Nalewajka Ł., Majoch, Nalewajka R. - Stemlik

Kary: Nesta Karawela Toruń - 12 minut, Kadra U20 - 8 minut.

Sędziowali: Dzięciołowski (sędzia główny) oraz Bartoszewski - Lipiński (liniowi).