Maciej Urbanowicz dla SportoweFakty.pl: Drużyna z Sanoka ma najmocniejszy personalnie skład w lidze

Hokeiści JKH Jastrzębie po słabym początku tegorocznych rozgrywek i porażce na własnej tafli, w kolejnych spotkaniach prezentowali się już świetnie i objęli prowadzenie w lidze. Jednym z podstawowych graczy śląskiej drużyny jest Maciej Urbanowicz, który wypowiedział się dla portalu SportoweFakty.pl.

Michał Konarski

Maciej Urbanowicz twierdzi, że w pierwszej tercji spotkania ligowego w Sosnowcu jego ekipie zabrakło przede wszystkim skuteczności w wykorzystywaniu sytuacji strzeleckich. - Powiem szczerze, że kontrolę nad tym meczem mieliśmy od samego początku. Prowadziliśmy grę, tylko jakoś nie potrafiliśmy udowodnić tego golami. Na szczęście w drugiej odsłonie już udało się zdobyć bramkę i ostatecznie wygraliśmy, z czego jesteśmy zadowoleni.

Hokeista JKH uważa, że jego zespół mimo tego, że jest aktualnie liderem PLH, nie jest jej faworytem. - Zgadza się, to my jesteśmy w tej chwili na pierwszym miejscu. Jednak nie powiedziałbym, że jesteśmy faworytami tegorocznych rozgrywek. Faworytami są drużyny KH Sanok, GKS-u Tychy oraz Unii Oświęcim.

JKH Jastrzębie czeka teraz niezwykle trudny mecz wyjazdowy, w którym zmierzą się z KH Sanok. Maciej Urbanowicz zdaje sobie sprawę, że będzie to ciężka przeprawa. - Na pewno czeka nas bardzo trudny pojedynek. Według mnie Sanok ma najmocniejszy personalnie skład w lidze. Gra tam wielu świetnych i utytułowanych hokeistów, ale oczywiście chcemy tam wygrać i zrobimy wszystko, by nam się to udało. Trochę pechowo przegraliśmy mecz z nimi u siebie, kiedy to dominowaliśmy w zasadzie przez cały czas trwania potyczki, a mimo tego straciliśmy gola w trzeciej tercji i ulegliśmy im 0:1.