I liga hokeja: KTh Krynica - Legia Warszawa 6:5

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Krynicy-Zdroju. Ciężko, ale zwycięsko tak w skrócie można opisać spotkanie KTH z Legią Warszawa. Pierwsza tercja przegrana przez Katehetów 1:3 ustawiła przebieg spotkania.

Kamil Truchan

Dwubramkową przewagę gościom udało się powiększyć po czwartym, celnym trafieniu Mateusza Bepierszcza. Wydawać by się mogło, że spotkanie zakończy się gładkim zwycięstwem Legii. Tak się jednak nie stało. Ambitnie i do końca grający kryniczanie dogonili rywali i w końcówce trzeciej tercji zdobyli decydującą bramkę. Do siatki rywali trafiali dwukrotnie Grzegorz Horowski, Kamil Pawlik, Maciej Kruczek, którzy zdobyli swoje debiutanckie bramki w nowym sezonie oraz Mateusz Dubel i Robert Brocławik autor zwycięskiego gola.

Przed hokeistami KTH teraz dwie wyjazdowe potyczki, w sobotę w Bytomiu, w niedzielę w Opolu.

KS KTH Krynica-Zdrój - Legia Warszawa 6:5 (1:3, 2:1, 3:1)
0:1 Bartłomiej Gawlina - Tomasz Grunwald - Karol Szaniawski 5'
1:1 Grzegorz Horowski 6'
1:2 Jarosław Grzesik - Bartłomiej Gawlina 10'
1:3 Bartłomiej Gawlina - Tomasz Grunwald - Damian Kran 12'
1:4 Mateusz Bepierszcz - Filip Komorski 28'
2:4 Grzegorz Horowski - Maciej Kruczek - Robert Brocławik 28'
3:4 Kamil Pawlik - Piotr Pach - Tomasz Cieślicki 38'