Hokejowe Mistrzostwa Świata o wejście do III dywizji: Grecja - Bośnia i Hercegowina 10:1

Reprezentacja Grecji rozgromiła w Sarajewie gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego do III dywizji Mistrzostw Świata ? Bośnię i Hercegowinę aż 10:1! O zwycięstwie Greków zadecydowały dwie ostatnie tercje.

Michał Gałęzewski

W meczu było bardzo dużo kar. Sędziowie odsyłali zawodników obu drużyn aż na ? łącznie ? 109 minut na ławce kar! Mimo, że w trakcie pierwszych 10 minut było łącznie aż 16 minut kar (w tym kara 10 minut dla Dimitrosa Kalyvasa) pierwszą bramkę podczas gry w pełnych składach strzelił Igor Apostolidis. W tej tercji więcej bramek nie padało.

Początek drugiej części gry, to wykorzystanie gry w przewadze i pierwsza ? i jak się później okazało ostatnia ? bramka dla Bośniaków. Strzelił ją Muamer Dzamalija. Już 6 minut później po bramkach Nikolaosa Papadopoulosa, Alexandrosa Valsamasa-Rallisa i Lazarosa Efkarpidisa było 4:1 dla Greków. W tej tercji swoją bramkę dorzucił Athanasios Kesidis i na przerwę Grecy schodzili z czterobramkową zaliczką.

W ostatniej części spotkania, korzystając przede wszystkim z gry w przewadze Grecy strzelili rywalom aż pięć bramek, ustalając wynik na 10:1. Z taką grą reprezentanci Grecji mogą na pewno liczyć na awans do III dywizji. Już w sobotę o 20:30 zostanie rozegrany ważny mecz pomiędzy Grecją, a Armenią i patrząc na wynik piątkowego spotkania ten mecz może zadecydować o zwycięstwie w turnieju w Sarajewie. W niedzielę zmierzą się ze sobą Bośnia i Hercegowina, oraz Armenia.

Grecja - Bośnia i Hercegowina 10:1 (1:0, 4:1, 5:0)
1:0 - Igor Apostolidis (Panagiotis Iatridis) 12'
1:1 - Muamer Dzamalija (Denis Mrkva) 21' PP
2:1 - Nikolaos Papadopoulos (Igor Apostolidis) 22' SH
3:1 - Alexandros Valsamas-Rallis (Iason Pachos) 26'
4:1 - Lazaros Efkarpidis (Themistoklis Lambridis) 27'
5:1 - Athanasios Kesidis (Igor Apostolidis) 34' PP
6:1 - Ioannis Koufis (Igor Apostolidis) 42' PP