MŚ w hokeju: Jaromir Jagr najlepszym zawodnikiem, rekordowa frekwencja na trybunach

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jaromir Jagr został MVP zakończonych w niedzielę hokejowych mistrzostw świata. Organizatorzy poinformowali również, że na trybunach zasiadła rekordowa liczba widzów.

43-letni Jaromir Jagr nie pomógł drużynie Czech wywalczyć medalu, ale walnie przyczynił się do awansu gospodarzy do półfinału. Pochodzący z Kladna hokeista strzelił w 10 meczach sześć bramek i zanotował trzy asysty. Niedzielny występ w Pradze był jego ostatnim w narodowej drużynie, dlatego zgromadzona w hali O2 Arena publiczność zgotowała mu przegranym meczu z USA długą owację. [ad=rectangle] Najlepszym bramkarzem mistrzostw świata został Pekka Rinne, który trzy razy z rzędu zachował czyste konto w fazie grupowej. Organizatorzy wyróżnili także obrońcę Brenta Burnsa i napastnika Jasona Spezzę.

Dziennikarze do drużyny turnieju wybrali na pozycję bramkarza Amerykanina Connora Hellebuycka. Wśród obrońców wyróżnieni zostali Burns i Oliver Ekman-Larsson, zaś wśród napastników Jágr, Spezza i Taylor Hall. Warto zauważyć, że nominacji nie otrzymał ani jeden reprezentant Rosji, która zajęła w turnieju drugie miejsce.

Organizatorzy poinformowali również, że na trybunach praskiej O2 Areny i ostrawskiej CEZ Areny zasiadła podczas tegorocznych mistrzostw świata elity rekordowa liczba 741 690 ludzi. Średnio jeden mecz oglądało 11589 fanów, co jest lepszym wynikiem niż podczas turnieju rozgrywanego w 1979 roku w Moskwie.

Nagrody indywidualne przyznane przez organizatorów: Najlepszy bramkarz: Pekka Rinne (Finlandia) Najlepszy obrońca: Brent Burns (Kanada) Najlepszy napastnik: Jason Spezza (Kanada)

Drużyna turnieju wybrana przez media: Bramkarz: Connor Hellebuyck (USA) Obrońcy: Brent Burns (Kanada), Oliver Ekman-Larsson (Szwecja) Napastnicy: Jaromír Jágr (Czechy), Jason Spezza (Kanada), Taylor Hall (Kanada)

MVP turnieju wybrany przez media: Jaromír Jágr (Czechy)

Źródło artykułu: