NHL: Colorado znów przegrywa

Wyjazdowe spotkania wygrali Tampa Bay Lightning, Minnesota oraz Dallas Stars. Ostateczne wyniki meczów Dallas z Vancouver i Montrealu z Florydą rozstrzygnąć musiały rzuty karne.

Grzegorz Grajdura

Po dwóch przegranych spotkaniach z Detroit Red Wings, gracze Chicago za wszelką cenę chcieli odbudować morale zespołu. I udało się - gospodarze zdecydowanie mieli inicjatywę od początku konfrontacji, po dwóch tercjach prowadzili już 4:1. W trzeciej odsłonie spotkania świetnie spisał się bramkarz Michail Khabibulin, który obronił aż 19 strzałów. Ostatecznie Chicago wygrało 5:2.

Również i w spotkaniu Phoenix Coyotes z Anaheim Ducks, jednym z bohaterów meczu był bramkarz Jonas Hiller. Szwajcar nie skapitulował żadnego z 29. oddanych strzałów rywali. Do obu goli gospodarzy walnie przyczynił się Scott Niedermayer, kończąc mecz z dwoma asystami na koncie. Zwycięstwo daje „Kaczorom” pewne drugie miejsce w tabeli (45 pkt.), a tuż za ich plecami znajdują się Phoenix, mający dwa punkty mniej.

Jedenaście bramek w niedzielny wieczór zobaczyli kibice w Montrealu, gdzie miejscowi Canadiens podejmowali Florida Panthers. Gospodarzom zwycięstwo po rzutach karnych dał Andrei Markov - jako jedyny trafił do siatki. Po dwie bramki strzelili Andrei Kostitsyn (Montreal) oraz Radek Dvorak (Florida), który na półtorej minuty przed końcem meczu doprowadził do remisu.

Trzecia porażka z rzędu przydarzyła się Colorado Avalanche. W hali Pepsi Center w Denver tym razem przegrali z Minnesota Wild, 2:0. Takie mecze powinniśmy wygrywać. Nie możemy pozwalać, by punkty uciekały nam tak, jak dzisiaj to miało miejsce. Taką grą nie ma co myśleć o PO - mówił po meczu urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski. Polak był wyróżniającym się zawodnikiem wieczoru, jednak i jemu nie udało się zanotować gola.

Wyniki:
Montreal Canadiens - Florida Panthers 6:5 (po karnych)
New Jersey Devils - Ottawa Senators 4:3 (po dogrywce)
Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 1:4
Chicago Blackhawks - Calgary Flames 5:2
Colorado Avalanche - Minnesota Wild 0:2
Anaheim Ducks - Phoenix Coyotes 2:0
Vancouver Canucks - Dallas Stars 2:3 (po karnych)