NHL: Zwycięstwa Tampa Bay i Dallas Stars

Ciekawie było w Dallas, gdzie na trzy minuty przed końcem trzeciej tercji gospodarze wyrównali i w dogrywce okazali się lepsi od Detroit.

Grzegorz Grajdura

Czterech dni potrzebowali hokeiści Dallas Stars, by skutecznie zrewanżować się Detroit Red Wings za dotkliwą porażkę w ubiegły czwartek 1:6. "Gwiazdy" cały czas ostrzeliwały bramkę Chrisa Osgooda, oddając łącznie aż 49 strzałów! Ostatni raz taką statystykę zanotowali w lutym 1997 roku.

Jednak początek spotkania wcale nie układał się dobrze dla gospodarzy. Po pierwszej tercji przegrywali oni 3-1. Dwie asysty miał wtedy Pavel Datsyuk, a bramkę i asystę zdobył Tomas Holmstorm. - Byliśmy wściekli. Sialiśmy spustoszenie pod bramką Detroit, graliśmy zdecydowanie lepiej od nich, a mimo to przegrywaliśmy. Liczyliśmy, że nareszcie krążki zaczną wpadać do bramki - mówił po spotkaniu Mike Riberio. Najlepszym graczem gości bez wątpienia był Osgood - Wykonał dzisiaj niesamowitą robotę. Obronić tyle strzałów to coś niebywałego - komplementował kolegę z zespołu Dan Cleary. Osgood obronił aż 44 strzały, podczas gdy jego rywal - Marty Turco z Dallas - 26 obrony. To był 420 mecz Turco w barwach Dallas.

Mimo porażki Detroit objęło prowadzenie w lidze pod względem strzelonych bramek. Red Wings mają ich najwięcej, bo aż 157.

Losy spotkania Los Angeles Kings z Tampa Bay Lightning rozstrzygnęły się już w drugiej tercji. Goście prowadzili 3:0, jednak ostatnia bramka spotkania padła na niespełna 2 minuty do końca drugiej części meczu. Strzelcem okazał się Peter Harrold, ale jedna bramka gospodarzy była wszystkim, na co w poniedziałek stać było LA.

Dla zwycięzców gola i asystę zaliczył Vincent Lecavalier, dla którego była to jego 17 bramka w sezonie. Trzynaście razy center Tampa Bay znacznie przyczyniał się do wygranej swojego zespołu.

Wyniki:

Dallas Stars - Detroit Red Wings 5:4 (po dogrywce)

3. Colorado 22 19 1 113 120 45
4. Minnesota 20 18 3 100 94 43