NHL: Capitals i Red Wings na kolanach

Wtorkowa porażka Washington Capitals pozwoliła New York Rangers zbliżyć się do wiceliderów konferencji wschodniej na 3 punkty. Tyle samo straty mają Montreal Canadiens, jednak Kanadyjczycy rozegrali 3 spotkania mniej od obu zespołów. Niespodziewaną porażkę 6:3 zanotowali gracze Detroit.

Grzegorz Grajdura

Trzecie spośród pięciu ostatnich meczów wyjazdowych przegrali hokeiści Detroit Red Wings. Tym razem "Czerwone Skrzydła" nie mogli pokonać Phoenix Coyotes. Dwie bramki dla pokonanych zdobył Nicklas Lidstrom, z kolei tyle samo trafień dla Phoenix zanotował Denver Lisin. Trener "Kojotów" - Wayne Gretzky cieszy się ze zwycięstwa, jednak równocześnie żałuje, że nadchodzi przerwa związana z weekendem All - Star. - Szkoda, że teraz będzie przerwa, gdyż od długiego czasu nie graliśmy tak dobrze, jak teraz.. Coyotes z dorobkiem 53. punktów zajmują 5. pozycję w konferencji zachodniej i zachowują realne szanse na awans do fazy play - off.

Dwie bramki Dany Heatly’a i trzy asysty Antonie Vermette w głównej mierze zapewniły zwycięstwo Ottawie Senators nad hokeistami ze stolicy USA. Bohaterem spotkania został Brendan Bell, który trafił do bramki Jose Theodore na niespełna półtorej minuty przed końcem spotkania. Warto dodać, że wszystkie gole graczy z Kanady padły podczas gry w przewadze. Zwycięstwo nad Waszyngtonem dodało wiary graczom Ottawy na awans do play - off. - Mamy kilka dni przerwy, ale myślę, że po tym zwycięstwie będziemy kontynuować dobrą passę - mówił po meczu Heatly.

Tydzień rozbratu z rozgrywkami NHL będą mieli hokeiści New York Rangers. Po pięciu spotkaniach wyjazdowych (trzy wygrane) we wtorek nowojorczycy rozegrali spotkanie przed własną publicznością. Zwycięstwo nad Anaheim Ducks pozwoliło im na objęcie fotelu lidera dywizji atlantyckiej, jednak w dalszym ciągu nie mogą spać spokojnie, bo drugie New Jersey Devils ma punkt straty i rozegrane dwa spotkania mniej. - W naszej dywizji każdy mecz jest bardzo ważny, każdy zespół liczy się w stawce - ważność zwycięstwa podkreślał kapitan Rangers, Chris Drury.

Debiut po długiej przerwie zanotował Claude Lemieux, jednak nie było dane mu wpisać się na listę strzelców. Mimo to, San Jose Sharks po mękach zwyciężyły Vancouver, ale dopiero gol w dogrywce Patricka Marleau zapewnił gospodarzom pokonanie przyjezdnych.

Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 6:3
San Jose Sharks - Vancouver Canucks 2:1 (po dogrywce)

3. Vancouver 22 19 7 137 137 51
4. Minnesota 23 20 3 117 107 49