NHL: Porażki Bostonu, Detroit i Chicago

Siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści New Jersey Devils, którzy tym razem pokonali na wyjeździe liderów konferencji zachodniej - Boston Bruins. Sposobu na Dallas Stars we własnej hali nie umieli znaleźć Detroit Red Wings. To już ich czwarta porażka z kolei.

Grzegorz Grajdura

Bramkę na wagę zwycięstwa dla New Jersey zdobył Jamie Langenbrunner, który dał wygraną swojej drużynie już w 1.11 minucie dogrywki. - Zdawaliśmy sobie sprawę, z kim grami. Jednak to oni byli faworytem tego meczu. Przerwa nam pomogła, popracowaliśmy nad paroma elementami i to przynosi sukces - zadowolony po meczu był Amerykanin. Dzięki pokonaniu Bruins, New Jersey mają 11. punktów straty do Bostonu, ale w dalszym ciągu nie mogą być spokojni drugiego miejsca.

Czwartą przegraną z rzędu zanotowali Detroit Red Wings, tym razem z Dallas Stars, którzy wciąż zachowują szanse na awans do fazy play off. W bezpośrednich pojedynkach zespołów w tym sezonie lepszymi okazali się Stars - na cztery rozegrane spotkania wygrali trzy. - Zdobyć sześć z ośmiu możliwych punktów w meczach z takim zespołem to dobry znak dla naszej ekipy - cieszył się po meczu bramkarz Dallas, Marty Turco. Dwie asysty zaliczył Brad Richards, a gol i asystę miał Steve Ott.

Drugie spotkanie z rzędu z czystym kontem zakończył Evgeni Nabokov. Bramkarz San Jose Sharks pomógł "Rekinom" zwyciężyć Phoenix Coyotes 2:0. Po bramce zdobyli Marcel Goc i Christian Ehrhoff. 1200. mecz w NHL rozegrał Claude Lemieux, jednak nie miał okazji walnie przyczynić się do zwycięstwa swojej drużyny.

Nowy rok zdecydowanie nie jest łaskawy dla Chicago Blackhawks (w styczniu 6. zwycięstw i 7. porażek). W spotkaniu z Los Angeles Kings zdobyli tylko dwa gole, a gospodarze - pięć. Dwa razy do siatki "Jastrzębi" trafiał Dustin Brown, a także zaliczył asystę. Przy obu bramkach pokonanych asystował Brian Campbell.

Asystę w spotkaniu Colorado Avalanche z Toronto Maple Leafs zaliczył Wojtek Wolski, jednak jego ekipa przegrała 4:7.

Wyniki:

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 3:2
Atlanta Thrashers - New York Islanders 4:5
Boston Bruins - New Jersey Devils 3:4 (po dogrywce)

2. Edmonton 24 20 3 134 148 51
3. Minnesota 24 20 3 123 108 51