NHL: Strzelaniny w Buffalo i Bostonie

Pogromem gospodarzy zakończył się mecz hokeistów Boston Bruins, którzy przyjęli od gości z Los Angeles aż dziewięć goli. Po zwycięstwie w Minnesocie najskuteczniejszym zespołem ligi zostało Dallas Stars.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Innego scenariusza meczu oczekiwali kibice zgromadzeni w TD Garden w Bostonie, którzy minionej nocy zobaczyli aż 11 bramek. Niestety dla nich aż 9 zdobyła ekipa przyjezdnych - Los Angeles Kings.

Liderzy dywizji Pacyficznej wygrali każdą z tercji strzelając w nich kolejno dwa, cztery i trzy gole. Co ciekawe hokeiści z Los Angeles podzielili się sprawiedliwie łupem i każdą z bramek zdobył inny zawodnik. Najefektowniejszego gola zaliczył jednak Luke Scheen, który celnym strzałem w samo okienko pokonał Jonasa Gustavssona.

Po dwóch porażkach z rzędu swoje 32. zwycięstwo w sezonie odnotowali Florida Panthers, którzy pokonali na wyjeździe Buffalo Sabres 7:4. Po trzy punkty dla przyjezdnych zdobyli Reilly Smith i Jussi Jokinen. Honor gości starał się ratować Sam Reinhart, który strzelił swojego 15. i 16. gola w sezonie. Po wygranej w Buffalo zespół z Florydy umocnił się na prowadzeniu w dywizji Atlantyckiej.

Liderzy na Wschodzie, zespół Washington Capitals nie zwalnia tempa i w 52. meczu sezonu odnotował 39. zwycięstwo. Ofiarą ekipy ze stolicy zostali tym razem Nashville Predators, którzy przed własną widownią w Bridgestone Arena ulegli gościom 3:5.

Karnymi kończyły się mecze w St. Louis i Columbus, gdzie gospodarze polegli w starciach z przyjezdnymi z Nowego Jorku oraz Winnipeg. Przed serią pojedynków z bramkarzami uratowali się Dallas Stars, którzy wygrali po dogrywce z Minnesota Wild 4:3. Gola na wagę zwycięstwa w 2. minucie zdobył John Klinberg po asyście Jamiego Benn'a.